Sobota, 25. máj 2024

Ktorí hráči si prinesú najepšiu formu z reprezentácie do Premier league?

Matej Šuľan Matej Šuľan 02.04.2021
SITA/AP Photo/Olivier Matthys

Stredajšími večernými zápasmi skončila reprezentačná prestávka, čo znamená, že naša obľúbená Fantasy Premier League sa po dvojtýždňovej pauze znovu vracia.

FPL manažéri majú čas, aby čo najlepšie vyhodnotili informácie a dáta z reprezentačnej prestávky, a pripravili tak svoje mužstvá na 30. kolo Premier League.

Dva týždne je dosť dlhá doba na to, aby niektorí hráči formu získali, či stratili. Preto sa poďme pozrieť na to, ktorým z našich obľúbených FPL hráčov sa v reprezentácii darilo najviac, a ktorí z nich si prinášajú do svojho klubu najlepšiu formu.

Strelcom Liverpoolu sa darilo

Strelci Liverpoolu Diogo Jota a Mohamed Salah majú za sebou produktívnu reprezentačnú prestávku.

Diogo Jota pokračuje po zranení v rovnakej forme, akú mal na začiatku sezóny. Za Liverpool si po zranení pripísal v štyroch zápasoch jeden gól a jednu asistenciu. Počas reprezentačnej prestávky Portugalsku dopomohol dobrým výkonmi a 3 gólmi v dvoch zápasoch k jednej remíze a jednému víťazstvu.  

Jotova cena v FPL výrazne poklesla počas jeho dlhého zranenia. Aktuálne ho prehliada mnoho FPL manažérov a vo svojom tíme ho má len 4.7 % z nich. Je dosť možné, že podobne ako na začiatku sezóny FPL manažéri rýchlo rozpoznajú Jotovu formu a v nasledujúcich niekoľkých kolách môže jeho cena znovu vystreliť vyššie.

Portugalčan však nebol jediným hráčom Liverpoolu, ktorému sa počas reprezentačnej prestávky darilo. Mohamed Salah v dvoch zápasoch pomohol Egyptu 2 gólmi k postupu do ďalšieho kola Afrického pohára národov. Egypťan nepredvádza v Premier League výkony na takej úrovni, na akej sme od neho zvyknutí a v posledných 15-tich zápasoch zaznamenal len 4 góly. Pomôžu mu jeho 2 góly v reprezentačnom drese vrátiť sa späť o formy?

Liverpool má až do konca sezóny relatívne jednoduché zápasy: jediný súper s FDR (Fixture Difficulty Ranking) väčším ako 3, ktorý ho čaká, je Manchester United na Old Trafford v 34. kole. Minimálne jeden z hráčov The Reds by preto nemal vo vašom FPL mužstve chýbať.

Diogo Jota je vďaka svojej forme a nízkej cene pravdepodobne najlepšou voľbou spomedzi hráčov Liverpoolu. Ak si však odmyslíme formu, určite netreba zabúdať na Mohameda Salaha, ktorý za posledné 4 ročníky Premier League ukázal, že FPL manažéri sa na neho môžu dlhodobo spoľahnúť. A ak chcete dobré zápasy Liverpoolu naplno využiť, určite sa pozrite aj na niektorého z ich ofenzívne ladených krajných obrancov, napr. Andyho Robertsona, ktorý v drese Škótska zaznamenal počas posledných dvoch týždňov jednu asistenciu.

Gundogan pokračuje vo forme

Od 13. kola Premier League patril Ilkay Gundogan medzi najproduktívnejších hráčov v FPL. Za Manchester City strieľal góly aj v Champions League a formu si preniesol aj do reprezentácie. Hoci Nemci nepodali presvedčivé výkony, záložník Manchestru City zaznamenal v troch zápasoch 2 góly. To znamená, že Gundogan má v posledných 6 štartoch za Manchester City a reprezentáciu na svojom konte 5 gólov.

Za Nemecko si tiež gól a asistenciu pripísal Kai Havertz. Po príchode Tomasa Touchela stúpol záujem FPL manažérov o hráčov Chelsea – hoci predovšetkým sa ich pozornosť sústredila na obrancov The Blues. Z ofenzívnych hráčov Chelsea je tu však iný záložník, ktorý by mohol byť dobrou voľbou pre do zálohy našich FPL mužstiev – Mason Mount. 

Anglické FPL hviezdy si schuti zastrieľali

Vo Fantasy Premier League je najproduktívnejším hráčom Chelsea so 117 bodmi Mason Mount. Mladý Angličan pokračuje vo forme a svojmu reprezentačnému mužstvu pomohol jedným gólom a asistenciou. V Premier League čaká Chelsea šnúra 5-tich relatívne ľahších zápasov (počnúc WBA v 30. kole). Preto zvážte, či do svojho mužstva nekúpite jedného z ich obrancov, plus možno práve Masona Mounta.

Za Anglicko si schuti zastrieľalo aj množstvo ďalších hráčov, ktorých má vo svojom tíme veľa FPL manažérov: Harry Kane zaznamenal 2 góly a 1 asistenciu, čím len potvrdil, že v 30. kole by proti Newcastlu mohol byť kapitánom našich FPL mužstiev. Calvert-Lewin strelil 2 góly, a jedným gólom sa presadili Watkins, SterlingWard ProwseMeguire.

Nesklamali ani Belgičania

Nesklamali ani Belgičania. Ich playmaker Kevin De Bruyne si v dvoch zápasoch pripísal na svoje konto jeden gól a jednu asistenciu.

Vďaka svojim výkonom sa do pozornosti belgického reprezentačného trénera dostal aj krídelník Brightonu Leandro Trossard, ktorý vloženú dôveru pretavil v dva góly pri vysokom víťazstve Belgicka nad Bieloruskom 8:0. Mnoho FPL manažérov má od blank gameweeku 29 Trossarda vo svojich tímoch, takže ich určite poteší, že stále pokračuje v skvelej forme.

Součekov hattrick

Český reprezentant Tomáš Souček si počas tejto sezóny získal srdcia mnohých FPL manažérov. Mnoho ďalších z nich však pri jeho góloch v Premier League často smútilo, nakoľko ho kvôli jeho nízkej cene nechávali na lavičke svojho FPL mužstva.

Bývalý hráč Slávie Praha nesklamal ani v blank gameweeku 29, keď strelil gól Arsenalu, a formu si preniesol aj do reprezentácie – Česku pomohol hattrickom k víťazstvu 6:2 nad Estónskom. Aj West Ham čakajú do konca sezóny priaznivé zápasy a Tomáš Souček svojimi výkonmi nielen v Premier League, ale aj v reprezentácii, dokazuje, že nepatrí na lavičku, ale do štartujúcej 11ky našich FPL mužstiev.

Mitrovič hrdinom Srbska

5 gólov v 3 zápasoch za Srbsko v kvalifikácii Majstrovstiev sveta je viac, než Aleksandar Mitrovič zaznamenal v 23 zápasoch anglickej najvyššej futbalovej súťaži počas celej tejto sezóny. Mitroviča malo na začiatku sezóny vo svojom mužstve veľa FPL manažérov, nakoľko čakali, že svojimi gólmi potiahne Fulham. Nestalo sa tak a srbský útočník stratil miesto nielen v našich FPL mužstvách, ale aj v základnej jedenástke chalupárov.

Jeho výkon v národnom mužstve však určite nezostane bez povšimnutia Scotta Parkera. Ak si Mitrovič znovu nájde cestu do základnej zostavy Fulhamu a začne predvádzať rovnaké výkony ako v reprezentácii, môže byť dobrou voľbou do útoku našich FPL mužstiev.

Produktívni Škóti

John McGinn je dávno zabudnutým hráčom pre FPL manažérov, no svojím výkonom v Škótskej reprezentácii sa nám počas týchto dvoch týždňov znovu pripomenul, keď v troch zápasoch vsietil tri góly.

Dobrými výkonmi mu sekundoval aj záložník Newacastlu Ryan Fraser, ktorý zaznamenal dva góly. Gól a asistenciu si pripísal aj útočník Southamptonu Che Adams a až tri asistencie si zapísal kreatívny krajný obranca Arsenalu Kieran Tierney.

Záver

Reprezentačná prestávka je na konci a my si cez víkend znovu môžeme naplno vychutnať našu obľúbenú Fantasy Premier League.

Pri príprave svojich FPL mužstiev pre 30. kolo čo najlepšie vyhodnoťte informácie a formu hráčov z ich národných mužstiev. Je to vzorka dát „navyše“ (nad rámec Premier League), takže vám umožní identifikovať hráčov vo forme ešte predtým, než tak urobia druhí FPL manažéri, ktorí reprezentačnej prestávke nevenovali pozornosť.

A FPL je vo veľkej miere práve o tom, ako rýchlo sme schopní reagovať na meniace sa podmienky a formu hráčov.

Držím palce.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera