Sobota, 25. máj 2024

Liverpool je stále na dne studne a nad hlavou má vedro

Ján Janočko Ján Janočko 04.03.2021
SITA - Lawrence Griffiths/ Pool via AP

Ak som v minulom článku písal, že Liverpool má nôž na krku, teraz je na dne studne a niekto mu spúšťa na hlavu vedro. Stále však môže zakričať, že je dolu a zachrániť sa od nepríjemnej zrážky.

Liverpool na dne studne

Vyššie napísané použil ako výhovorku jeden môj známy, keď prišiel po prepitom víkende s ranou na hlave späť medzi civilizáciu. Výhoda dna prázdnej studne spočíva v tom, že hlbšie sa už ísť nedá. A skutočne, Liverpool je von z hry o titul a momentálne ešte aj mimo priečok zaisťujúcich európske poháre. Našťastie, studňa nie je až tak hlboká a imaginárny chlapík spúšťajúci vedro má celkom dobrý sluch.

Liverpool hrá dnes s Chelsea, fanúšikovia the Reds veria, že sa dnes večer nebude Tuchliť. Šiesty hostí doma piateho, aj keď, o výhode domáceho prostredia môžeme pochybovať. Bez dvanásteho hráča prehral Liverpool posledné štyri zápasy na Anfield, čo sa stalo naposledy hádam ešte v časoch, keď James Milner nebol skúseným veteránom, čiže aj 30 rokov dozadu. Dnešok bude psychicky náročný, výhra so Sheffieldom cez víkend v tomto prípade nehrá žiadnu rolu. 

Chce to budíček

The Reds majú vo svojej náture akúsi väčšiu bojovnosť proti papierovo silnejším tímom. Myslím, samozrejme, silnejším oproti Sheffieldu. To nie je žiadny stávkový podvod, každý kto hral kolektívny šport vie, že pripraviť sa na favorita je koľkokrát ľahšie, než na outsidera. Hovorí sa aj, že na silné tímy sa každý chce vytiahnuť, aj to, že svoje zohráva silnejšia motivácia. Na toto mali, aspoň čo si ja pamätám, hráči Liverpoolu čuch. Odkedy som bol malý Janko, spomínam si, že nech sa im akokoľvek nedarilo, proti Chelsea, Arsenalu, United či City sa vypäli k výkonu, ktorý sa nepodobal na žiadne iné zo zlých sezón. Teraz by sa niečo také celkom šiklo. 

Pre Kloppovcov to bude tak trochu ako zápas Ligy majstrov. Nielen preto, že súper je kvalitatívne z takého rangu, ale podobný je aj hrací čas a totožný aj deň v týždni. Netuším, do akej miery môže táto súvislosť v hlavách hráčov zavážiť, ale bodaj by! Bude to však chcieť slušný budíček. Posledné dve výhry Liverpoolu (2:0 proti Sheffieldu na jeho pôde a 2:0 aj proti Lipsku) prišli, povedzme si rovno, najmä vďaka súperovi. Lenže na toto sa neviete spoliehať donekonečna. Čakať na chyby súpera stačiť nemusí, dokonca ani dať dva góly. 

Jota a fejková Liga majstrov

Keď už sme pri tých góloch, vrátiť by sa aspoň na pár minút teoreticky mohol Diego Jota. Prekvapivo potentný strelec sa vracia po zranení a ak ma pamäť nešáli, práve po jeho nástupe na PN sa dostal Liverpool do slušnej krízy. Netvrdím, že kvôli tomu, netvrdím že s ním by mal Liverpool lepšie výsledky, jeho forma pred núteným odpočinkom však vedela nakopnúť ofenzívu ešte stále úradujúceho majstra. Ak som v minulosti spomínal, že Liverpool potrebuje nakopnúť a dostať poriadny impulz, toto by mohlo byť ono.

Ešte dva mesiace dozadu by som bol stavil všetky medené mince z mojej peňaženky na to, že Liverpool ešte môže mať úspešnú sezónu za predpokladu, že sa Thiago Alcantara chytí a že sa Jota rýchlo uzdraví. To prvé ešte bude chcieť čas. To druhé sa, verím blíži. A čím skôr bude Jota fit, tým skôr môže tím zabojovať o Ligu majstrov. Naozajstnú, nie len fejkovú, ako dnes večer. A úprimne, nerád by som si vymýšľal plány na utorky a stredy večer. O lepšom programe ako súťaž šampiónov neviem, ak nerátame Tiger Kinga. Toho som však už videl a druhú sériu takmer s istotou nedostane…

Ďalšie články o futbale

Odoberať Newsletter

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera