Štvrtok, 23. máj 2024

Mala to byť generálka Slovana. Proti Slavii si zahrá ViOn Zlaté Moravce a môžu za to staré heslá na twitter

Ján Janočko Ján Janočko 23.01.2024
Foto: Twitter.com/oukrajine/

Pre ViOn už nepracuje, no v utorok na sociálnej sieti odštartoval komunikáciu o zápase proti Slavii Praha. Timotej Pavlík hovorí, že celá kauza môže mať v jeho práci pikantnú dohru. “Nevyskúšaš – nevieš,” hovorí strojca myšlienky zápasu medzi Slaviou a Zlatými Moravcami.

Bývalý PR manažér ViOnu sa so starými prihlasovacími údajmi dostal na twitter exzamestnávateľa a keď Slavia zrušila generálku na ligu s bratislavským Slovanom, tweetom ponúkol ako náhradného súpera práve Zlaté Moravce.

Šéf pražského klubu Jaroslav Tvrdík na nápad kývol.

Za pokus nič nedáš

S Timom sa už nejaký čas poznám. Aktuálne pôsobí na marketingovom oddelení hokejového Slovana. V minulosti pracoval na podobnej pozícii v hokejovom Poprade, spoznali sme sa potom, čo bol prijatý do Zlatých Moraviec na pozíciu PR manažéra tamojšieho futbalového klubu.

“Vždy snívam vo veľkom,” povedal včera Timo. “Písal som generálnemu manažérovi Marekovi Ondrejkovi, keď mal tweet 30 lajkov so slovami Ja som svoju robotu spravil, teraz je to na tebe, Do dvadsiatich minút mu volal sám Tvrdík.”

Namiesto slovenského majstra odohrá pražská Slavia prípravný zápas s tímom zo Zlatých Moraviec. Tie sú v lige úplne posledné. Ich kouč, Michal Hipp, v minuosti ako hráč v Slavii pôsobil.

“S trénerom som ešte nekomunikoval, ale viacero hráčov ViOnu mi volala a písalo. Matej Moško si myslel, že si robíme srandu. Karol Mondek mi pogratuloval. Veľmi ma potešila správa od Adriána Chovana. A pochvalu som dostal od markeťáka a šéfa hokejovej Senice Paliho Krutého,” vypočítava Timo Pavlík.

Sníva aj o práci na Slavii

No a vypočívať môže podporné reakcie aj od klubov. Za dohodnutie tohto prípravného zápasu si slová chvály vypočuli Slávisti aj od najväčšieho rivala – pražskej Sparty, ale pridali sa aj fanúšikovia azda všetkých profesionálnych klubov na Slovensku aj v Česku.

Samozrejme, nechýbali ani negatívne komentáre, tie pozitívne však prevládali. Či si pochvalu a potlesk Timo vyslúži aj v pražskom Edene zatiaľ zostáva otázne.

“Slavia je môj najobľúbenejší zahraničný klub, preto by som na zápase chcel byť. Avšak som zviazaný s hokejovým Slovanom, takže mi to musí schváliť zamestnávateľ,” vysvetľuje bývalý PR manažér ViOnu.

Vo vyjadrení pre Denník N sa majiteľ Slovana, Ivan Kmotrík st. obhajoval kvôli výberu ruského tímu do prípravného zápasu: “A s kým máme hrať, keď aj Dinamo je tam na sústredení? Chceli sme vyrovnaného súpera, so Zlatými Moravcami by sme mohli hrať aj na Slovensku.” Nakoplo aj toto Timoteja k reakcii?

“Toto určite nebolo mojou motiváciou, nechcel som sa nikomu pomstiť ani nič podobné. Ale myslím si, že to, že spomenuli predtým ViOn v komunikácii hralo úlohu v tom, prečo sa napokon Slavia ozvala,” usudzuje muž donedávna zodpovedný za jeden z najlepších futbalových tik-tok účtov na Slovensku.

Ďalšou motiváciou však mohlo byť pracovné miesto u “Zošívaných”. Slavia na svojom Twitteri informovala, že hľadá posilu do marketingového tímu. Ideálna šanca nájsť si prácu v obľúbenom klube, no nie?

“Marekovi Ondrejkovi, generálnemu manažérovi ViOnu som kázal, aby pánovi Tvrdíkovi odkázal, koho to bol nápad. Dúfam, že sa tak stane. Ponuku ale neočakávam, no snívam o tom, že raz budem v takom klube ako Slavia, či Sparta pôsobiť,” priznal Timotej.

Nie je Slovan ako Slovan

No a nebál sa reakcie jeho aktuálneho zamestnávateľa? Predsa len, práca v hokejovom Slovane a zároveň hľadanie náhradného súpera za ten futbalový…

“Tatino sa ma pýtal, či ma zo Slovana nevyhodia, nemal by som totiž pracovať pre konkurenciu. Dúfam, že na hokejovom Slovane ViOn ako konkurenciu neberú. Ale šéf zo Slovana mi písal a pýtal sa, či som v tom namočený. V stredu potiahnem aj dvanástku, nech si to nejako vyžehlím,” sľubuje Timotej Pavlík.

Na záver dodávame, že výťažok zo vstupného a televíznych práv zo zápasu Slavie s Moravcami poputuje na dobrú vec.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera