Nedeľa, 26. máj 2024

Naša zostava zápasu Slovensko – Paraguaj

Foto SITA/AP

Ako sme sa pri zápase s Walesom trafili úplne do bodky, tak teraz trafiť nemusíme ani na Kriváň. V prípravnom stretnutí nastúpia traja lúčiaci sa chlapi. Podľa trénerovej tlačovky zo soboty večera by mal na trávnik od začiatku vybehnúť Škrtel.

Okrem neho si nemôžeme byť istí ani vlakmi či obedmi zadarmo. Pán Hapal naznačil, že niektorým hráčom vyťaženým v kluboch dá pre zápas voľno. Aspoň tým nám vyriešil zopár rébusov.

Brankár

Do brány nenastúpi Dúbravka. Začneme s domácim Dominom, ktorého do druhej polovice vystrieda Rodák. Dávalo by to logiku, hoci majster šedofúz na lavičke môže vymyslieť niečo úplne iné.

Obrana

Na stopérovi začne Škrtel jedna a k nemu Škrtel dva, zvaný tiež Vavro. Z ľavej strany pôjde Hubočan, z pravej Šatka. Výnimočne sa bude miešať striedaniami v zadných radoch. O tom však až o chvíľu.

Záloha

Lobotka s Kuckom dostanú voľno. Stano sa bude venovať Danke, Kuco bude zháňať peroxid, aby s Rusnákom mohli dofarbiť kučierky pred odchodom domov. Videl by som priestor pre vyskúšanie alternatívnej trojičky Hrošovský-Duda-Bénes. Či od začiatku, bude otázne, no vylúčené to nie je.

Útok

Na hrot pôjde Nemec. Nech sa to nekomplikuje. Krídla by mu mohli roztiahnuť Haraslín s Berom. Mak už mlel z posledného, Rusnák by si v priebehu mohol vyskúšať nejaký iný post, jemu tradičnejší z emerickej ligy. Ale asi tiež skôr vydýchne.

Striedačka

Opravte ma, ak sa mýlim, no striedať by mal tréner môcť šiestich chalanov. V zostave, akú sme si zložili, pôjdu postupne s veľkým potleskom nezaplnených tribún dole všetci traja, o ktorých tento zápas je.

Nemca vymení Boženík, aby nabral reprezentačnú minutáž. Hubočana vystrieda Mazáň. Za Škrtela príde Hamšík, aby mu symbolicky odovzdal pásku. Aby to bolo striedanie post za post, dole pôjde so Škrtelom aj Bénes a k Vavrovi pribudne Valjent.

Keďže sme v úvode spomenuli výmenu brankárov, ostáva nám jediné striedanie. Po trávniku si zabehá aj Greguš, ktorý vymení Hrošovského alebo Dudu. Podľa toho, či budeme chcieť viac tlačiť hore, alebo ťahať dole.

Predikcie budú rôzne, ani pán Hapal nebude krotiť fantáziu. Uvidíme, nakoľko nám to vyšlo. Či trafíme aspoň päť topov, zistíme v pondelok u Andreja Bičana. Snáď sa na nás šťastie usmeje aspoň vo forme kvalitného zápasu.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera