Pondelok, 15. apríl 2024

Pondelkové Tréneroviny – AS Trenčín Radler 0,0 %

Facebook.com/FCKosice.sk

FC Spartak Trnava – FK DAC Dunajská Streda 3:0, 3873 divákov

Spartak po výlete na Tehelné pole absolvoval v týždni výlet cez republiku, dva kruháče od Zemplínskej Šíravy. Nabudený Strakov tím ale prekvapenie nepripustil a Spartak sa teda pozrie tam, kam DAC nie. Do TOP 4 Slovnaft Cupu. Proti sponzorovi turnaja nastúpili Gašparíkovci v nedeľu, nie tak dávno po pokazenom domácom zápase. Medzitým DAC podpísal ďalších nových hráčov a začína to už vyzerať ako keď idete hladný na nákup.

Futbal to ani teraz nebol nejaký svetový, ale kto čakal pri stretnutí týchto dvoch opak? DAC mal v prvom polčase šance na 2:0, Spartak až nula striel na bránu. Vybavil to však Andzouana po centri Azanga. DAC si pod Xiscom obľúbil bránenie, ale pri Zeljkovičovom góle mala obrana hostí toľko času odkopnúť loptu, že by Van Daele podpísal aj tri nové posiy. Ak si ktokoľvek myslel, že DAC so zápasom niečo ešte urobí, toho prekvapil Mišo Ďuriš po Mikiho centri. Na Cypre nachytal opálenie ako Suja a aj v tomto veku má nebezpečné nábehy ako NAKA. Quatro formagi na cestu do autobusu mohol hosťom pribaliť po penalte Poznar, ale Popovič mu ju lapil.

MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava 0:1, 2387 divákov

Každá séria sa raz skončí, ale koniec tej Ružomberskej sa doma proti Slovanu tak trochu očakával. Majster minulý aj budúci pricestoval s obmenenou zostavou, bez viacerých ťahúňov ofenzívy. Taký Gerson si odbehol natočiť nový diel Rodinných prípadov, zvyšok mužstva doma balil kufre na sľubované dovolenky. Šancu tak dostala omladina.

Slovan zobral svojho súpera do školy v prírode. Prvý polčas bol taktickým súbojom o prvý gól v zápase a o to, kto to po ňom zatvorí. Prvý a posledný gól padol po najkrajšej akcii zápasu na jeden dotyk, na konci ktorej bol Marcelli. Potom zapol Slovan eco režim a diváci boli svedkami festivalu vysokých lôpt. A keďže Milan Borjan dostal od doktora zákaz vybehnúť za päťku, žiadny sa neujal. Tri body, korbáčiky, Kuco na hrote a domov.

MŠK Žilina – FK Železiarne Podbrezová 3:2, 1239 divákov

V programe tohto kola kričal zápas v Žiline ako Lojzo Hlina pri rečníkom pulte v parlamente. Parndorf derby tímov, ktoré poňali zimu ako výbornú šancu popredávať v zľave prinieslo dobrý futbal s gólmi do tej istej brány.

Žilina hrala prvý polčas tak, ako keby práve tvorcovia točili nové diely Do neba a do pekla. Zelení šošoni začali výborne gólom už v tretej minúte, poistku pridal po potvrdení VARom obľúbený hráč Erika a Roba Kaliňákovcov, Erik Bíle. Romana Skuhravého do kabín odnášali za stavu 3:0 pre domácich, ale aj tí vedeli, že hostia to len tak nezabalia, lebo by ich Roman nechal ísť domov cez Chopok. Remíza bola v hre, Podbrezová zmenila rozostavenie, ale stačilo to len na dva góly za chrbtom Belka.

ViOn Zlaté Moravce – MFK Zemplín Michalovce 0:2, 1361 divákov

Deväťbodová strata ViOnu na Michalovce je už taký stav, že sa Ivanovi Galádovi ani neopláca zavesiť udicu na klinec a prísť zachrániť klub. Hlavne v stave, keď mužstvo za doterajších 23 zápasov získalo len štyri body. Pre klub sú to však aj dobré správy. Do tabuľky ViOnu nepribudol piaty bod, nemusia teda hľadať piateho trénera.

Je to Barcelona iná, je to ViOn. Odklon od ex-trnavskej cesty a snaha hrať pekný futbal s tvorivými futbalistami dláždia klubu cestu do druhej ligy. V prvom polčase mali domáci akú-takú šancu hostí prekvapiť, ale v kabíne prišiel Strakov fén a do druhého polčasu nabehli Michalovce namotivované ako Šutaj Eštók. Niarchos v sebe objavil vnútorného Neymara a naservíroval loptu Van Kesselovi. Kuzmov vyrovnávajúci gól kvôli ofsajdu neplatil a keď za Lukáča zapadol Šimkov petangový pokus, bolo vymaľované.

MFK Skalica – MFK Dukla Banská Bystrica 1:2, 512 divákov

V dolnej šestke ide o slávne siedme miesto, o ktoré si to rozdá Dukla s Trenčínom. Deviata je Skalica, ktorá stráca toľko bodov, že by ich musela zbierať aj v LIDLi. Divácky atraktívny zápas prilákal do hľadiska všetkých voličov Eda Hegera. Ale ktovie, ďalšiu tisícku možno zo štadióna odfúkol silný vietor. 

500 ľudí je taká lepšia návšteva čerpacej stanice pred víkendom, ale tak Skalica sa nachádza vo vákuu pred novou sezónou. Dukla bola po celý zápas nebezpečnejšia aj bez gólu svojho reprezentačného útočníka. Robovi ale stačilo loptu taktne pustiť na Veselovského. V druhom polčase zažiaril z dobrých 35 metrov Rymarenko po odkope Lukscha, ktorý mu vietor vrátil z polovice hostí. Krčíkov gól dal Skalici nádej na vyrovnanie, ktorú jej na bránkovej čiare zobral Slávik.

MFK Košice – AS Trenčín 0:0, 2352 divákov

Aktuálny držiteľ Zlatej lopty Fortuna ligy si ju so sebou priniesol do Košíc. Fanúšik betónu a neskolaudovaných objektov si na svoje neprišiel, tribúny za bránkami v miestnej futbalovej aréne už sú osadené lavičkami. A to sa hodí, keď prichádzajú balistickí experti z Trenčína.Tí sa v týždni stali ambasádormi Zlatého Bažanta 0,0 % a naďalej sa môžu sťažovať na svoju ofenzívnu neefektivitu.

Z 13 striel hostí išla na bránu len jedna. Vo zvyšných šanciach sa útočníci správali ako stopéri a loptu s prehľadom odkopli mimo bránu. Človek by si povedal že to, čo netrafí Kupusovič, sa nedá prekonať. Kým nepríde Gong a neprekopne tribúnu 25 centimetrov od bránkovej čiary. A potom sa pozerá okolo seba ako jehovista pri otočných dverách. Košice sú spokojné s bodom, ale vedia, že Franz Straka v spätnom zrkadle je bližšie, ako by sa zdalo.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera