Štvrtok, 23. máj 2024

Pondelkové Tréneroviny – Keď zabudneš zapnúť podlahové kúrenie

FOTO TASR - Radovan Stoklasa

Mikuláš, čo mi dáš? Ešte dve ligové kolá, koniec víťaznej série Slovanu, prvé víťazstvo Kozáka v Košiciach a Winter Classic v Trenčíne. Darmo, je to hokejové mesto.

MFK Košice – MFK Zemplín Michalovce 2:1, 1152 divákov

Bitka východniarov v piatok večer. Znie to ako scenár príbehu z Obchodnej ulice, ale v skutočnosti to bola predohrávka ligového kola. Kozák so Struhárom o prvé víťazstvo. Fanklub defenzívneho futbalu zaradil tento šláger na svoj zoznam a tipoval remízu bez gólov. Jano Kozák mladší vytiahol už pred zápasom taktický manéver, bielu vonkajšiu sadu dresov. Tie už by sa dali nazvať retro dresmi, pamätajú si totiž posledné víťazstvo Košíc. 

Skóre zápasu otvoril Tidjani, ktorý si nemohol nevšimnúť, že vo svete teraz celkom letia góly nožničkami. Do Televíznych novín sa chcel dostať aj Lukáš Jánošík, ktorý je ako ten Jánošík  z Terchovej, čo bohatým bral a chudobným penalty nedával. Michalovce boli v zápase nebezpečné a zaslúžene vyrovnal Daniel Magda. Pri góle síce chytil šmyk ako poľský kamión na Donovaloch, ale o to väčšia radosť z toho bola takto tesne pred koncom zápasu. Daniel sa nakoniec stal smutným hrdinom zápasu, keď jeho strala lopty skončila gólom vo Frelihovej sieti. Internety pobavila fáma o tom, že Peťo Struhár podľahol čaru adventu a znovu sa mu zacnelo po bývalom hráčovi, momentálne hrajúcom v mužstve súpera. Kým to však nepotvrdí Ivan Galád na tlačovke, nepošlem Petrovi 10 GB dát.

ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 2:2, 2329 divákov

Slovan má postup v Európe vo vrecku, bude tak ešte minimálne jeden city break pre generálneho s Robom Vittekom. Hrať ale tri dni po výlete na Faerské ostrovy doma s Ružomberok, to je skôr za trest, ako za odmenu. A Slovan teda prvý polčas vyzeral, že sa mu veľmi nechce. Možno za to mohol Milan Borjan, ktorý sa vyobliekal ako susedov tatko, keď ide večer po troch pivách odhŕňať sneh pred bytovkou.

Ružomberok je Ružomberok. Ondřej Smetana ostal verný tomu svojmu, ale majster mu to uľahčil. Na hrote mu pobehoval Malik, to sa potom hrá. Lenže dať na Tehelnom poli do polčasu dva góly, to už treba pochváliť. Pri oboch vyzerala obrana belasých ako Internet Explorer. Aj by reagovala, ale trošičku neskôr. V druhom polčase Weiss prestriedal a Slovan uzavrel hostí na ich polovici. Barseghjan v sebe objavil Modričovho bratranca z tretieho kolena, keď vymyslel akciu končiacu Strelcovým gólom, ale daj Ružomberku šancu brániť a on ju využije.

FC Spartak Trnava – MFK Skalica 2:0, 2602 divákov

Spartak vo štvrtok ukončil domácu európsku sezónu prehrou gólom z poslednej akcie zápasu. To vždy urobí náladu. Ako by povedal expert, chvalabohu, niekedy aj žiaľbohu, už do konca sezóny ostávajú aj s výletom na transplantáciu vlasov do Turecka posledné tri zápasy. Skalica doma bola príjemným spestrením programu, s návratom legendy domácich trávnikov a obľúbeným hráčom fanklubu Jána Vlaska.

Videl som už odolnejšiu Skalicu, ale nemaš Yaa, nemaš formu. Asi aj Pavol Majerník sa už teší pri pohľade na formu jeho mužstva na Vianoce. To v Trnave neukázalo nič. Ak by mal Mišo Ďuriš viac šťastia, stane sa po tomto zápase kráľom strelcov a atakuje klub ligových dvestovkárov. Zaskočil zaňho Zeljkovič a tri body Trnave poistil Marco Djuričin, ktorý sa vrátil po troch mesiacoch naspäť do futbalu.

AS Trenčín – FK Železiarne Podbrezová 1:2, 886 divákov

Tento zápas sa zaradí medzi legendy našej ligovej scény. Výhodou umelých trávnikov by malo byť celoročné využitie bez ohľadu na počasie. A hádajte, ktorý štadión mal v sobotu hraciu plochu, ako keby sme si zapli na Eurosporte preteky v Biatlone? Bonboniéru a kyticu by si zaslúži aj odborník, ktorý domácich Trenčanov poslal na ihrisko v bielych dresoch. Tí by tam v sobotu mohli behať aj sedemnásti a nikto by ich nespočítal, ale ako dobre vieme, toľko hráčov Ilja nepotrebuje.

Obaja tréneri sa zhodli, že na tomto povrchu to viac slušalo tým dvom traktorom a zápas sa mal odložiť. Napríklad na hocikedy inokedy, obe mužstvá majú teraz celkom voľné kalendáre. Na chvíľu sa tímy do šatní naozaj dostali, potom sa však na ihrisko vrátili a do polčasu zápas rozhodla Podbrezová. Pri prvom góle Sanusiho si Vozinha myslel, že medzi ním a útočníkom Podbrezovej stojí ešte celá obranná línia, ale ono to bol len neodhrnutý sneh. Blahút tiež dostal toľko času, že by okrem gólu stihol postaviť aj snehuliaka.

MFK Dukla Banská Bystrica – DAC Dunajská Streda 0:0, 453 divákov

Keď som si myslel, že jediná vec, ktorá zastaví Andzouanu, by mohol byť prestup do ViOnu, zabudol som na to, že naša liga sa hrá až takmer do Vianoc. Ihrisko v Banskej Bystrici malo kvalitu obeda z väzenskej jedálne a futbalovú kvalitu by v ňom hľadal ťažko aj Pišta Tarkovič.

Takmer 500 divákov, zranený Uhrinčať s Gourem, Godálom neuznaný gól z ofsajdu. Za prvý polčas sa do zostrihu vošlo iba odpratávanie snehu, pekný obsah pre Živú panorámu. Keď sa v tomto počasí spojí sneh s dažďom, je treba zablahoželať každému prítomnému. Či sa má liga začať a skončiť skôr je otázka, ktorá tu s nami bohužiaľ bude ešte veľmi dlho. Nič to ale nemení na tom, že posledné dve ligové kolá budú tým skutočným očistcom. 

ViOn Zlaté Moravce – MŠK Žilina 1:2, 420 divákov

ViOn sa dokázal za tú polsezónu tak pretransformovať, že je na domácom rozbitom ihrisku proti kombinačnej Žiline v nevýhode. Hostia zase dali odpoveď na otázku – Dobre si to pinkajú doma na umelke, ale dokázali by to na oračine v Zlatých Moravciach? Áno a úplne bez problémov. Teda takmer, nebyť tej penalty.

2:0 bolo po dvoch veľmi podobných hlavičkách Essombu a Ďuriša. Pri góle druhého menovaného sa bude brankár Knobloch v noci asi párkrát prevracať v posteli a nie, nemôže za to spln. ViOn sa nadýchol po Švecovej penalte, v sobotu však vôbec nepôsobil tak, že má nádej aspoň bodovať.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera