Štvrtok, 23. máj 2024

Pondelkové Tréneroviny – Ktorý Trenčín je ten ozajstný Trenčín?

FOTO TASR - Radovan Stoklasa

Jojo efekt zažívajú v Trenčíne. Stolicov tím začal ligu výhrou v Trnave, kde k trom bodom prišiel ako Taraba k ministerskej limuzíne. Odvtedy mu patril titul prekvapenia sezóny, ale posledných šesť zápasov klub spod lízatiek čaká na víťazstvo. Ponúka sa preto kacírska otázka, ktorý AS je ten skutočný a ako veľký frajer je Ilja, keď ho v prvej polovici sezóny nabombil botoxom?

Počas repre pauzy nadobro prišli o trvalý príjem dvaja tréneri. Odchod Vlada Cifraniča visel vo vzduchu a čakalo sa len na nástupcu. Nora Hrnčára nakoniec predčil Michal Hipp. Vo ViOne majú záľubu v bývalých reprezentačných tréneroch. Trénera vymenil aj DAC. Síce nie hneď na začiatku repre pauzy, ale v jej polovici. Aďo Guľa uvoľnil miesto Xiscovi Muňozovi, ktorý vo Watforde trénoval Juraja Kucku. Znovu zaujímavý experiment na Žitnom Ostrove.

FK Železiarne Podbrezová – FC Spartak Trnava 1:2, 2184 divákov

Zápas mesiaca v počasí, pri ktorom by aj Jano Tribula s Jožom Kubánim vytiahli šuštiačku. Podbrezová si na svoju prvú domácu prehru v sezóne obliekla špeciálnu sadu retro dresov. Biele s čiernymi pruhmi, každý z nich symbolizuje jeden rok nového štvorročného kontraktu, ktorý počas týždňa podpísal s klubom Roman Skuhravý. Po zápase na tlačovke ten nespokojnejší z dvojice trénerov.

Spartak tretíkrát po sebe vytiahol rovnakú zostavu, obľubuje ju hlavne na ľavom bekovi Erik Daniel. Ten doteraz v kariére nestrávil toľko času na vlastnej polovici ako v posledných troch zápasoch. Ale ak bude Mišo Gašparík stále veriť tvrdeniu, že sa víťazná zostava nemení, struhne si ich tam ešte niekoľko. Podbrezová začala veľmi dobre, skóre po peknej akcii aj otvorila vďaka Blahútovi, ale za to, čo sa udialo pred zápsom, si vyhrať nezaslúžila. Po tom, ako nás Chlopi z Heľpy terorizovali počas repre zápasu sa ocitli aj na štadióne v Podbrezovej. Verím, že Andrej Danko a ten Pelleho poslanec v kroji doma aj slzu vyhrkli, ale na ihrisku prišla pomsta. Najprv sa presadil Ďuriš, ktorého gól asi päť minút skúmal VAR. Vyzeralo to tak, že chalanom z vozidla maskot Železiarik ukradol DSL router. Podbrezová s remízou spokojná nebola, Trnavu znovu zatlačila a v ofenzíve bola až na zakončenie výborná. Ale potom z priameho kopu poslal Bainovič taký banán za Ludhu, že ten by nemal šancu ani na vysokozdvižnom vozíku.

FK DAC Dunajská Streda – ViOn Zlaté Moravce 3:0, 4119 divákov

V MOL Aréne si to proti sebe rozdali dvaja trénerskí nováčikovia. Tréner hostí si hip-hip hurá nakoniec nezakričal a jeho ViOn pokračuje v ofenzívnej senilite. V domácej VIPke to mohli byť v sobotu samé úsmevy, Xisco začal dobre, Andzouana rozbíja Fantasy League a zastavil by ho asi len prestup do ViOnu.

Ono sa to hrá, keď proti vám stojí mužstvo, ktoré už nevie dať gól naozaj z ničoho. A ktoré si myslí, že pred vhodením autu musí súper dostať notársky overený súhlas. Inak sa nedá vysvetliť reakcia ViOnu na aut, po ktorom otvoril skóre Vitáloš. Potom už to bolo iba o tom, kto má a kto nemá Andzouanu. Yoan si dal očividne výzvu, že urobí strelca aj z Goureho. Gól mu pripravil al dente, na skus, stačilo sa nechať trafiť. Za stavu 2:0 sa ViOn viac osmelil, ale škoda preňho, že sa nehrá iba v strede ihriska. ViOn vyhral naposledy v lige v apríli, už im stačí vydržať iba chvíľu a majú krásny nástenný kalendár. Mám aj názov – Cesta za víťazstvom, od Galáda po Galáda.

MFK Zemplín Michalovce – ŠK Slovan Bratislava 0:2, 1208 divákov

Pochválen buď Peter Struhár na pozápasovej tlačovke. Slovan si síce z východu zobral tri body a svoju víťaznú sériu naťahuje ďalej, ale výkon Michaloviec z úvodu zápasu stál Vladovi Weissovi za pochvalu. Navyše proti Slovanu v takmer plnej sile. Možno tomu pomohol Struhárov pobyt v Španielsku, kam vybehol pre Zemplín čo-to poskautovať. Na mieste je otázka, čo komu tí mladí Španieli urobili, že ich chcú uniesť do Michaloviec?

Michalovce sa ale favorita nezľakli, vybehli naňho ako sa patrí a nebyť skvelého Trnovského, musí Slovan otáčať. Lenže Slovan má z Európy zažité aj horšie situácie, pomaly prevzal hru pod kontrolu a Tigran asi začal závidieť Čavričovi jeho pozvánku do našej repre. Inak si jeho formu vysvetliť neviem.

MŠK Žilina – MFK Košice 1:0, 1108 divákov

Je škoda, že návrat Tomáša Hubočana do ligy videlo na vlastné oči menej ľudí, ako sa ráno v LIDLi stretne pri pečive. Proti zlepšujúcim sa Košiciam z toho nakoniec boli tri body, ale asi ťažšie, ako by sme čakali. Kozákovci stále čakajú na bodový impulz, balzamom na dušu im však môžu byť prehry Michaloviec s ViOnom. Kým repre pauza znamená pre Žilinu konštantný stres z toho, kto sa vráti zranený, Košiciam očividne pomohla. A mohli mať možno bod, keby…

Keby na úvod premenili svoje veľké šance. Anane a Qose to mohli do dvadsiatej minúty upratať na 0:2. Zápas však upratal Golikov. Ja rozumiem, že knižky s písaným textom nie sú pre každého, ale to, že za ťahanie odzadu za dres sa rozdávajú žlté karty, už bolo určite aj pekne ilustrované. Takto dve minúty po návrate z kabíny oslabiť mužstvo po druhej žltej, za to ho doma nepochvália. Zápas sa zlomil, Žiline sa voľné priestory páčia a treba povedať, že akcia pred gólom Jambora splnila všetko, čo od nás futbal potrebuje.

MFK Ružomberok – AS Trenčín 1:0, 656 divákov

Čakanie na tri body sa pre Trenčanov predlžuje. Už keď cestovali do Ružomberku, museli si byť vedomí, že si v piatok veľa futbalu neužijú. Ako povedal po zápase na tlačovke Ondřej Smetana, v Ružomberku tri týždne pršalo a napriek snahe domácich usporiadateľov to ihrisko vyzeralo ako keď v ZOO čistia výbeh slonov. Nakoniec možno aj vďaka tomu stačilo domácim hráčom 88 úspešných prihrávok na tri body. Najviac dotykov s loptou mal pravdepodobne pri lapaní šancí hostí Fruhwald.

88 úspešných prihrávok za zápas. Pre štatistikov dobrá správa, zápasy Ružomberka môžu sčítavať žiaci tretieho ročníka základnej školy. Trenčín si na povrch zvyknúť nedokázal, Ružomberok bol aj napriek tomu, že mu vyšla v priemere jedna prihrávka za minútu, nebezpečný aj v útoku. Druhý gól mu pre ofsajd vymazal VAR. Smetana sa drží toho, že z tofu sviečkovú navariť nedokážeš a snaží sa klubu zarobiť body spôsobom, ktorý by unudil aj uspávačov hadov.

MFK Skalica – MFK Dukla Banská Bystrica 0:3, 454 divákov

Pohľad na štatistiky tohto zápasu je vtipný. Dukla mala dve strely, brankár Skalice Junas nula úspešných zákrokov a zápas sa skončil 0:3. Skalica je spolu s Trenčínom jediným mužstvom dolnej šestky, ktoré ešte nevymenili trénera, ale 17 bodov je pri pohľade na spodok tabuľky niečo ako mezonet pri Dunaji. Pohodička a pekný výhľad z okna, aj keď sa tam dvaja topia v strede Dunaja.

Dukle v zápase vyšlo úplne všetko. Prvý gól si Skalica strelila sama, keď Godál pri rohu odhodil Mášika k tyčke a cez jeho hlavu poslal loptu do brány. Pri druhom góle objavil Záhumenský svojho vnútorného Lovata a Rymarenko Čavriča. Martin sa však pred polčasom dostal do prešu a Ranko ho zoťal, že už ho stačilo len zviazať a doma vyzdobiť na Vianoce. Rymarenko dostal za oplácanie červenú, čo Duklu v druhom polčase stiahlo do svojej šestnástky. Skalica mala náznaky šancí, ale s postupom času dokázal na tom teréne hrať s loptou iba Polievka. Robo zápas uzavrel na 0:3 po sóle, kedy si obrancov Skalice povodil ako biely labrador svojho pána s paličkou.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera