Pondelkové Tréneroviny – Marek Ujlaky je znova v lige

TASR - Lukáš Grinaj

Nie je nič jednoduchšie ako byť futbalovým trénerom v pondelok.

DAC Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava 2:2

Na Slovane sa očividne rozhodli pri zápasoch na ihrisku DAC rotovať trénerov. Posledný duel viedol z lavičky mladý Ivan, v nedeľu dostal prednosť Darko Milanič. A ten stále robil všetko pre to, aby klub v lete dokázal Hentyho predať za viac ako za odvoz. Usain Ožbolt tak znova presedel zápas na lavičke, asi oddychuje za odmenu po víťaznom pohárovom góle proti Liptovskému Mikulášu.

Slovanu herne vyšiel prvý polčas a skóre otvoril už v piatej minúte, keď si Jedlička pri nábehu Pauscheka povedal Dáme stenu preč a zbúral obrancu Slovana. Nono potom absolvoval majstrovstvá Žitného ostrova v kopaní priamych kopov, ale zahrmelo až v druhom polčase po faule Bajriča na Taiwaa. Bajrič svoju chyby odčinil po rohu Strelca, kedy mal medzi Jedličkom a Nebylom toľko priestoru, že ak by to bolo v Demänovskej doline, do týždňa tam stoja dva hotely. Slovan viedol 2:1. Keď už to vyzeralo, že to belasí ukopú, ostal Davies sám, nacentroval medzi 12 tich stopérov Slovana a našiel Ramireza. Ten už vedie tabuľku strelcov.

AS Trenčín – MŠK Žilina 2:3

Človek nemôže nemať rád zápasy týchto dvoch mužstiev. Kombinácia Trenčín, Žilina a umelá tráva by priniesla za fúrik gólov, aj keby chalanom rozprestreli umelý balkónový koberec v sklade v OBI. Favoritom bola Žilina, ktorá oproti pohárovému zápasu prerotovala zostavu. Trenčín v Slovnaft Cupe prešiel cez Spartak, Žilina porazila Podbrezovú až po penaltách.

Na svete je už len málo futbalistov, ktorí pôsobili v jednom z týchto dvoch klubov a nedokázali v Považskom derby skórovať. A aj vlastný gól sa počíta, ako ten Lavrinčíkov výstavný banán v piatej minúte. Je treba povedať, že inak by sa pískala penalta po tom, ako Križan skosil Kurminowskeho. Pri druhom góle Žiliny sa presadil Kurminowski po tom, ako utekal sám na brankára už od Zamaroviec. V tých chvíľach sa pri pohľade na obranu Trenčína musel Matúš Čák obracať ako Heger keď vyfasoval tri ministerstvá. AS znížil po VAR penalte, ale v druhom polčase zase zabudol na obranu a Ghaliho kontaktný gól prišiel neskoro.

FC Spartak Trnava – ViOn Zlaté Moravce 3:0

Zlaté Moravce obľubujú zápasy v Trnave, pretože to kopec hráčov ich kádra má na štadión bližšie ako na domáce zápasy a ten zvyšok sa zmestí do mikrobusu. Na druhej Spartakovci vedeli, o čo hrajú. Kto zápas odflákne, odohrá najbližšie dve sezóny práve vo ViOne vrámci rokmi overeného výmenného programu.

ViOn ale v Trnave sklamal a prišiel odovzdaný ako Krajniakova demisia. Spartak začal v plnej sile a aktívne. Keď Mikovičov center takmer amputoval ruku Grozdanovskemu, z dorážky po penalte otvoril skóre Vlasko. Aj druhý polčas zachytil obranu ViOnu vo forme, Cabralov center si Moško radšej zrazil do vlastnej bránky, aby nedoprial gól Ristovskemu. V tom čase by obrancom ViOnu pri rýchlosti ich pohybu hlavný hygienik udelil výnimku, aby mohli nakupovať počas hodín vyhradených pre seniorov. ViOn ožil až 20 minút pred koncom, ale to Takáča v bránke zaujímalo asi tak ako Záborskú trendy v úprave obočia. Gašparík ešte z lavičky stihol vytiahnuť mladého Mareka Ujlakyho, syna trnavskej legendy, ktorého urobil rovno aj kapitánom a svoj výkon tretím gólom Trnavy zaklincoval Cabral. O týždeň je derby.

FK Senica – MFK Ružomberok 0:1

Ružomberok je pravdepodobne z najhoršieho vonku po tom, ako si dôležité tri body odniesol zo Senice. Je treba povedať, že účel svätí prostriedky a stačil im na to jeden lepší brejk s Regáliho koncovkou. Zvyšok zápasu sa bránili ofenzívnym snahám Senice, ale do polčasu by už aj Andrej Danko pochopil, že druhá 45 minútovka bude trest pre oči náhodného diváka. A keď už sa Ljubičič aj presadil, rozhodca gól neuznal, pretože si myslel, že padol priamo z autu.

ŠFK Sereď – FC Nitra 2:1

Naša liga je naozaj výnimočná. Výnimky tu totiž rozdávame na počkanie. Teraz jednu dostala Sereď a znamená to, že ani ďalších 15 rokov nemusí dostavať svoj štadión a môže hosťovať po Slovensku ako kedysi Partička s Danom Danglom. A dnes je už takmer isté, že ligu si zahrá aj o rok. Pritom zápas proti Nitre jej uľahčili skraty hostí. Nitrania sa ujali vedenia pred odchodom do šatne po Jendriškovej prihrávke na Šefčíka, ale v druhom polčase najprv v pokutovom území Kolčák zbytočne sotil Lačného a o 2 minúty preplo Djibimu Ba. Tri body pre Sereď vykúpil po hlavičke Hučko. Zaujal aj nájazd štyroch Sereďanov na Šípoša, ale ten sa zaradil iba do silvestrovského programu.

MFK Zemplín Michalovce – FK Pohronie 1:2

Igor Žofčák oslavuje 38 rokov a ako darček dostal možnosť si trocha oddýchnuť a začať zápas s Pohroním z lavičky. Igor ťahá svoj materský klub už šiesty rok a vyzerá to tak, že s futbalom skončí, až keď bude mať nárok na predčasný dôchodok. Stále patrí medzi rozdielových hráčov, aj keď je vo veku, že by mohol byť niektorým Žilinčanom starým otcom. Tak všetko najlepšie Igor, nech ti to ešte pár rokov dobre centruje.

Pohronie o výsledku rozhodlo za 5 minút druhého polčasu. Najprv utiekol Fadera a potom po biliarde v šestnástke udrel Weir. Na ihrisko sa dostal aj Žofčák a namiesto narodeninových chlebíčkov ponúkol asistenciu na Trusov gól. Ten však prišiel ako doporučený list od Slovenskej pošty. Neskoro. Ďalšie šance sa neujali, hlavne Tandirova volala po góle.