Pondelok, 15. apríl 2024

Pondelkové Tréneroviny – Návrat operencov

Foto: Facebook.com/MFKZemplinMichalovce

Straka s Káčerom sa vrátili. Druhého menovaného omilostil DAC, Franz omilostil Michalovce. Pred predposledným kolom základnej časti totiž prišli o prácu obaja tréneri zo spodku tabuľky. Peťa Struhára vymenil práve Franz Straka, Michala Hippa dočasne jeho kolega z klubovej 19ky Andrej Štefanka. A oba kluby aj naďalej čakajú na prvé ligové víťazstvo. Čaká sa aj na Tehelnom poli, kým skončí zákaz prestupov. Ivan sa zachoval ako správny líder a všetku vinu hodil na šéfa ekonomického oddelenia. To je aká náhodička že príkaz na úhradu neprešiel práve Vernonovi, ktorý už v Slovane nepôsobí.

AS Trenčín – ŠK Slovan Bratislava 0:2, 4377 divákov

Graz bol v dvojzápase lepší ako Slovan a zaslúžene postúpil. Možno aj preto, že nepoňal prestupové obdobie ako chrípkové prázdniny a má lepšie ekonomické oddelenie, ktoré vie nastaviť trvalé príkazy. Pre ligu je to jasná správa, Slovan sa už môže naplno sústrediť na ligu, pohár a korunu kráľa strelcov pre Gersona. Trenčanov za odmenu zobral na Vysokú školu Vlada Weissa a veľkú prezentáciu si pripravil Milan Borjan.

Slovan nemal v zápase navrch, nedominoval na lopte ani strelecky a ani to vzadu nezatvoril tak, ako v Žiline, ktorú nepustil ani k strele na bránu. Ako hovorí Braňo Závodský, naopak! V obrane boli diery ako v štátnom rozpočte a všetky tutovky vynikajúco vychytal Borjan. A keď Kozlovský vbehol do Strelca ako nevratná PETka do fľaškomatu, Marko Tolič vyškolil z penalty Kukučku. Z prvej strely hostí na bránu. Poisťujúci gól Slovana ide za Kuckom, ktorý vystihol Kmeťovu malú domov a pripravil ďalší gól Gersonovi. Chudák Kmeť, znovu asistencia, ktorú mu nikam nezapočítajú. Stále platí, že Slovan môže o titul obrať iba ekonomické oddelenie.

FC Košice – MFK Skalica 2:1, 1583 divákov

Košice v týždni z Trnavy dotiahli stopéra Gorosita, v hre je stále aj Moha a ak to takto pôjde ďalej, v lete môžu hľadať novú koncepciu zloženia mužstva. Jano Kozák mladší má však milé povinnosti. Jeho mužstvo nevypadne ani keby sa mu začnú body odčítavať a na domáce finále pohára možno aj dobré lístky vychytá. Skalica je tento rok takou sivou eminenciou našej ligy. Je výmoľom na ceste, ktorú pred rokom zatvorili a len o nej občas počuť.

Žan Medved zobral príchod Gersona do Slovana osobne a nevie sa zastaviť. So servisom, ktorý mu zabezpečuje Mišo Faško, sa z neho stáva Polievka východu. Tiež nikam neprestúpi. Pri prvom góle na Faškovu prihrávku reagoval Hradecký neskorým sklzom a Žan sa z nájazdu nemýlil. Pri druhom si urobil priestor na strelu a Kozáka potešil z penalty po faule Lukscha. Jano sa smial, že to ten pán s bruškom dobre fúkol. Úsmev ho však mohol prejsť. Morong rýchlo znížil, domáci sa zavreli a čakali na brejky, ktoré môžu zahodiť. Na ich šťastie zahodili svoje šance aj hostia zo Skalice a nepokazili tak domácim víkend.

FC Spartak Trnava – MFK Dukla Banská Bystrica 2:0, 4057 divákov

Mišo Gašparík by mal poslať kupóny do Zary Mišovi Ščasnému. Trójsky kôň odišiel trénovať na Cyprus a vďaka nemu sa stal comeback Miša Ďuriša reálnym. Dlho to pritom vyzeralo tak, že by sa jeden zákaz prestupov hodil aj Spartaku, ale keďže tam šéf ekonomického oddelenia nezabúda platiť mzdu, prišli v zime posily, ktoré klub nepotreboval. To je ten typ nákupu, ktorý urobíte, keď čakáte pri pokladni v rade. Ďuriš môže spasiť trnavskú jar, pretože slovami Laca Jurkemika a Vinca Lukáča, fodbal a hokej sa hrajú na góly. To sa nedá naučiť, s tým sa musíš narodiť. Tie blbé názory sú už grátis.

Spartak sa ocitol v situácií, keď musel doma neprehrať. Proti Dukle, ktorá hrá vonku s radosťou a čím je Polievka bližšie Tehelnému polu, tým viac si zápasy užíva. Mohol si aj v sobotu, ale po chybe obrany Dukla svoju prvú veľkú šancu zahodila. Bránu nakoniec netrafila v zápase ani raz, čo doma pri večeri nemohol povedať taký Mišo Ďuriš. Najprv mu nechal Godál priestoru, ako v MHDčke počas Covidu a neskôr vypichol loptu na polovici a valil sa sám na Hrušku.

FK Železiarne Podbrezová – FK DAC Dunajská Streda 0:0, 1517 divákov

V bitke o TOP 6 je to stále nabité a oba tímy veľmi dobre vedeli o tom, že neprehrať je vlastne dosť dobré. DAC do zápasu nenastúpil tak aktívne ako v Trnave, ktorú za prvý polčas nepustil ani k dvom prihrávkam po sebe. Romana Skuhravého by na druhej strane mali viac ako prsia kórejskej ženy trápiť ofenzívne chúťky jeho zverencov. Dva zápasy, nula gólov. Sotákov obraz v šatni nebude spokojný.

Ťažký terén, pomenej šancí, horšia strelecká muška. Tak vyzerali na jeseň zápasy v Ružomberku. Forma sa teraz preniesla do Podbrezovej, k tomu však aj návrat Káčera a neskorý príchod Galčíka. Možno ak by tréner Skuhravý mohol niečo zmeniť, pošle tam Ronalda skôr. Hru rozhýbal, oživil a určite je to aj dobrý chlapec.

MŠK Žilina – MFK Zemplín Michalovce 1:1, 1117 divákov

Franz je späť. Každým návratom do našej ligy sa tento tréner s plynulou nemčinou písmom, krikom i spevom posúva viac na východ. Kto sa ho prvý opýta na tataráček, nech ho z toho preženie. Motivačný rečník sa podujal zachrániť Michalovce. Kam povedú kroky Struhárove, nevedno. Nechýbalo veľa a prvá výhra pre klub mohla prísť okamžite. Len tá sporná penaltička a písknutý ofsajd no.

Michalovce prišli stiahnuté ako trilógia Pána Prsteňov na DVDčkach. Ale potom prišiel zázrak. Niarchos sa ocitol pred bránkou a napálil to do tyčky. Na jeho šťastie sa lopta odrazila do Leitnerovej hlavy a do brány, inak by ten tataráček spravil Franz z neho. Žilina sa nevedela dostať do tých svojich typických šancí a Hynekovi odľahlo, keď Niarchosov druhý gól neplatil pre ofsajd. Straku však najviac naštvala zapískaná penalta v 95. minúte zápasu. Pri nábehu Javorčeka už Šimko pravdepodobne myslel na prvú pumpu na diaľnici, svojho súpera však dobehol a pre istotu jemne posotil. Ten sa hodil ako Danko na PNku cestou do Dubaja a bolo hotovo.

ViOn Zlaté Moravce – MFK Ružomberok 2:4, 1367 divákov

ViOn skúša po žilinskej ceste gruzínsku, Ale pri Gruzíncoch neplatí, že čím viac pásikov, tým viac Adidas. Doma proti Ružomberku to už chvíľu vyzeralo sľubne, nakoniec to skončilo klasikou a ViOn skúsi vyhrať až v marci. Ružomberok vyhral všetky tri jarné zápasy a ak sa prederie do TOP 6, Smetanu odtiaľ nepustia ani na víkend domov.

Zlatý český ručičky znovu namixovali medicínku, kde prvá strela končí v bránke. Ale ak nechá obrana loptu dvakrát preletieť celou šestnástkou a na zadnej je vždy nepokrytý hráč, je už len treba ťahať loptu zo sita. Moravce sa ale vzopreli a pri všetkom bol Marek Kuzma. Najprv jeho hlavičku doklepol Duga a o dve minúty stál Marek tam, kde stáva aj Niarchos, dopadlo to však úplne naopak. Toto možno mohol byť zlomový moment sezóny s druhopolčasovým comebackom, ak by pár minút po vybehnutí z kabín Čonka neurobil faul, za ktorý by sa ani Lovat nemusel hanbiť. A keď Ružomberok vedie, vtedy súper a futbal trpí. Štvrtý kúsok pridal Šefčík, ako inak, po centri.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera