Pondelok, 22. apríl 2024

Pondelkové Tréneroviny – Neni týždňa

Už to tak vyzerá, že púť nášho majstra sa skončí na lopate Sturmu Graz. Prvé meranie klackov so susedmi vyšlo v prospech krajiny veterných elektrární. Odveta za to, že sa na ich územie presťahovala naša národne cítiaca ministerka kultúry bola krutá. Okorenil ju aj mladý Vlado, ktorý si to znovu vysníval trochu inak. Zákrok, ktorý mu v našej lige celé roky tolerujú, sa mu vo štvrtok vypomstil. Tak, ako Ivanovi prespaté prestupové obdobie.

ŠK Slovan Bratislava – ViOn Zlaté Moravce 4:1, 3168 divákov

Gerson Rodrigues robí všetko pre to, aby ešte v základnej časti ligy dobehol gólový nástrel Roba Polievku. ViOn pricestoval na Tehelné pole natiahnuť svoju impozantnú sériu a hlavne v prvom polčase chcel všetkým divákom na Tehelnom poli dokázať, že práve on je ten horší z dvojice Moravce – Michalovce. Záloha hostí robila všetko pre to, aby sa nedostala na päť metrov od dua Kucka – Kankava. Ich dvoch chce človek stretnúť v súboji až na hranici ich 70-ky, keď im jemne začnú atrofovať svaly.

Slovan sa až veľmi ľahko dostával do zakončenia, ale bolo by asi čudné, ak by to bolo inak. Očitý svedok Matúš mi reportoval, že v prvom polčase bol najaktívnejším prvkom ViOnu Michal Hipp. A ten už zopár volieb zažil. Nástrel nekončil ani v druhom polčase, ku Kuckovi s Gersonom sa pridal Marcelli. Za ViOn sa presadil Balaj, dokonca aj bez Hrnčára. Zápas uzavrel Gerson a sľub Vlada Weissa o 2-3 nových hráčoch na omladenie kádra. Tak ale je pravda, že ak by chcel jeho priemerný vek navýšiť, musel by oprášiť registračku pána Švehlíka.

FC Spartak Trnava – FK DAC Dunajská Streda 1:2, 5247 divákov

Marco Djuricin má sezónu za sebou, problémy so srdcom mu nedovolia dlhšie sledovať centre Romana Procházku. Na jeho miesto sa prekvapivo vrátil Mišo Ďuriš. Trnava ťažila z toho, že Othellos prepustil trénera Ščasného. Jeho dobrodružstvo trvalo kratšie ako Erazmus pobyt. A dobrodružstvo čaká aj Spartak v boji o TOP 6, štart jarnej časti ligy ho trochu prekvapil.

Prvý polčas v Trnave bol náplasťou… na chlpatý chrbát. Nedalo sa na to pozerať a domácich to ešte aj bolelo. Bez strely na bránu a gól hostí nieže visel vo vzduchu – to sa len čakalo kedy a kto. Nakoniec to bol Ramadán, keď sa obrana Trnavy riadila heslom – Kto bráni, neverí VARu. V druhom polčase to už Spartak zobral aspoň trochu vážne, ale DAC vie hrať už aj sústredene vzadu. Kačarabovu chybu využil Mišo Ďuriš, čo by bol fantastický comeback, ale VAR mal opačný názor. Aj to mohol byť pozitívny náboj do záverečných minút, keby hneď neudrel Andouzana. Mikovičov volej v 97. minúte už bol iba do ankety o gól mesiaca.

MFK Dukla Banská Bystrica – AS Trenčín 1:1, 836 divákov

Zápas dvoch rozdielnych polčasov sa odohral na Štiavničkách. Dvoch rozdielnych len preto, že Trenčín hral v každom z nich na rozdielnu bránu. Hostia po celý čas v zápase dominovali, ale to, čo im vyšlo pred týždňom doma s Košicami, im v sobotu dopriate nebolo. Na prvý pohľad sa mal zápas skončiť 0:6, ale Bystrica má Polievku.

Robo robí všetko pre to, aby ho ani po sezóne nikam nepustili. Slovami Patina, keby odídem, zoberú mi garáž, chatu. Dukla bola hodinu bez strely na Kukučku. Ale keď to prišlo, na konci akcie stál Robo. Tri body pre Bystricu by boli kruté a aspoň remízu vybavil z 29-tej strely hostí krásne k tyčke Artur Gajdoš.

MFK Košice – FK Železiarne Podbrezová 0:0, 2253 divákov

Už pred zápasom spoznal tréner Kozák odmenu za svoj výrok o rozhodcovi s bruškom, ktorý mu pokazil zápas v Trenčíne. Zaslúžene ho to vyjde 500 €. Je milé počúvať niečo o nestíhaní tempa od bývalého tvorcu hry, ktorý by svoje šprinty napočítal na prstoch jednej ruky. V zápasoch proti Podbrezovej uňho zavládla spokojnosť s nulou vzadu a nemyslím to tak, ako keď za mladým Kaliňákom stojí Gluck.

Roman Skuhravý si je dobre vedomý toho, že toto je iná Podbrezová ako na jeseň. V tej verzii by pravdepodobne v Košiciach nemala problém vyhrať. Šance mali hostia aj tentokrát, ale buď ich zbrklo zakončili k miešačke na nedostavanej tribúne, alebo do brvna. Košice sa na tú nulu zamerali až tak veľmi, že im vyšla na obidvoch stranách. Ale prehra Michaloviec znamenala, že aj bezgólový remíza je bod k dobru.

MFK Skalica – MŠK Žilina 1:1, 707 divákov

Neni týždňa, čo by Žilina nepredala hráča. Ďalším, koho už neuvidíme v seriáli na Voyo je Patrik Myslovič, ktorý putuje do Levski Sofia. TOP 6 majú šošoni doma a už im očividne začali letné prázdniny. Robia si z ligy srandu, ale to dlhodobo už aj ViOn, Michalovce a iní huncúti. Antošíkovi na rozdiel od nich na účet pravidelne zacinkajú rolničky.

Domáci fanúšikovia ešte ani nestihli dotlačiť trdelníky a Smékal už spoznal novú žilinskú obranu. Tá sa ešte nezotavila z fašiangovej zábavy, ktorú jej pripravili Slovanisti a znovu ťahala loptu zo sita. Takto sa nebojuje o transfer, chalani! V zápase, v ktorom išlo len o to, kto sa prvý osprchuje, vytiahol bod pre hostí peknou strelou po tlačenici v šestnástke Javorček.

MFK Zemplín Michalovce – MFK Ružomberok 0:1, 849 divákov

Tiket so štyrmi remízami mi pokazil iba Ružomberok. Ku cti mu slúži to, že na východe vyhral zaslúžene a to navyše proti proti svojmu bývalému trénerovi. Mužstvo od papierničky ide bodovo hore a vyzerá to tak, že mu toto neutešené obdobie temna, blata a dezilúzie sedí.

Vzhľadom na okolnosti a štatistickú chyba sa ale očakávalo, že Michalovce konečne prvýkrát v sezóne vyhrajú. Nakoniec z toho bola prvá výhra vonku pre Ružomberok. Počas celého zápasu bol lepší a držal domácich v rozumnej vzdialenosti. Ťuknúť si to dokázali aj hostia a prenikajúceho Hladíka zastavil Veremieiev. Penalta sa dá ževraj len zle kopnúť, čo sa Boďovi nepodarilo.