Streda, 28. február 2024

Fanúšikovia v Česku sa dočkali. Na finále hokejovej ligy Třinec – Liberec sa dostanú diváci

SITA/AP Photo/Frank Franklin II

Česká Národná športová agentúra vyrokovala s tamojším ministerstvom zdravotníctva pilotný projekt účasti divákov na športových podujatiach. Vďaka tomu sa na finálové zápasy Třinca s Libercom dostanú po roku na zimný štadión oficiálne a po splnení podmienok niektorí majitelia permanentiek.

Po víťazstvách v siedmych zápasoch semifinálových sérií proti Sparte Praha (Liberec) a Mladej Boleslavi (Třinec) sa v nedeľu rozbehne finálová séria českej extraligy. Po roku od prepuknutia pandémie koronavírusu sa na hokej vrátia – aspoň v obmedzenej miere – diváci. Fanúšikovia v Česku sa dočkali.

Tristo skalných

Maximálny počet ľudí, ktorí sa dostanú na zimný štadión v Třinci, kde sa budú hrať prvé dva zápasy, je tristo. Kapacita Werk Arény je 5 400 fanúšikov, uvoľnených je teda len čosi vyše päť percent sedadiel. Aby mali všetci, ktorí by sa na zápasy dostať chceli, rovnakú šancu, třinecký klub usporiadal pre tristo fanúšikov súťaž. Kto z dlhoročných permanentkárov skôr klikne a zarezervuje si miesto alokované podľa prísneho dodržania rozostupov, ten sa na finálový zápas proti Libercu aj dostane.

Podmienkami vstupu na zimák sú čerstvý PCR test alebo doklad o prekonaní ochorenia COVID 19, samozrejmosťou respirátory a rozostupy. Zatvorené budú bufety a klub prosí ľudí, aby sa v žiadnom prípade nezhlukovali. Jeden z dlhoročných sponzorov klubu zariadil, že PCR testy budú pre permanentkárov robiť aj deň pred zápasom priamo na štadióne.

Atmosféra celkom určite nebude taká, aká by bola pri vypredanej Werk Aréne na finále českej extraligy. Aj tak však bude séria dvoch z najúspešnejších klubov posledných rokov oproti celej sezóne prítomnosťu fanúšikov výnimočná.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera