Sobota, 20. apríl 2024

Na (ne)vlastné buľvy: Michalovce – Košice, derby východniarov

Ján Janočko Ján Janočko 16.11.2019
SITA/Martin Medňanský

“Ak niečo naozaj chceš, celý vesmír sa spojí, aby si to dosiahol,“ hovoria motivační rečníci, ktorí svoj prvý milión zarobili darom od ocka. Ani dnes to neplatilo, napriek tomu vám prinášame reportáž zo zápasu našej najvyššej hokejovej súťaže medzi Michalovcami a Košicami.

Východniarska vášeň

O tom, že skutočná slovenská hokejová vášeň momentálne otriasa východným Slovenskom, som sa presvedčil ešte pred týždňom. Ujo ma poprosil, nech mu kúpim lístky na zápas, ale že teda to musí byť rýchlo, lebo sa to vypredá za pár minút. O 18:00 spúšťali predaj cez internet. Tri sekundy po spustení som sa prihlásil, za pár sekúnd preklikal tri sektory (kde bolo po 7-8 voľných miest), rýchlo zarezervoval lístky a zaplatil. 18:03 som mu ich preposielal, tak som zo srandy skontroloval, že koľko ich je ešte voľných. 12. Je 18:10 a východniarske hokejové derby je pre tých, čo si chcú sadnúť, zúfalo vypredané

I tak som si povedal, idem ja spraviť reportáž. Nech ľudia na celom svetovom Slovensku vedia, ako to u nás, na východe, vyzerá. A tak Telovýchovnú vedúci poslal z firemného emailu TakUričitee oficiálnu žiadosť podľa prísnych pravidiel ustanovených na webovej stránke klubu. A potom ďalší. A potom som napísal aj na Facebook Dukly Ingemy.

No a keďže som sa rozhodol byť v tomto smere optimistom, napriek tomu, že sprvu mi nikto z klubu neodpísal, precestoval som pol Slovenska, aby som bol doma, v blízkej vzdialenosti, keď náhodou príde pozitívna odpoveď. Alebo akákoľvek. Neprišla. Napriek tomu, že sme podmienky splnili a chceli napísať Vlastné buľvy z pekného štadióna neďaleko Zemplínskej Šíravy.

No a hoci ma klub ignoroval len o čosi menej ako Eliud Kipchoge všetky telesné limity, aj tak som sa rozhodol nenechať vás bez reportáže.

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Košice

Je 17 hodín a 30 minút. Sedím doma a premýšľam, či budem hokej pozerať aspoň online. V batohu však mám napínavé krížovky, beriem teda nohy na plecia a rýchlo, sťa útočník prenikajúci do súperovho pásma idem k babke. Čas strávený s rodinou je dôležitý, asi ako tri body zo zápasu.

2. tretina

Dorazil som k babke. Býva v dedine, za ktorú momentálne hrá Ruslan Ljubarskij. Poznáte Ruslana? Čítali ste už o ňom môj článok? Mali by ste, hádam nebudete pozerať hokej, aj tak ho nikde nedávajú.

Otvárame Napínavé krížovky, triafame jedno slovo za druhým, niekedy od modrej, niekedy zblízka a niekedy až keď máme nejaké písmenká. Teda, z dorážky. Po skončení druhej tretiny je jasné, že pôjde o rodinný problém.

3. tretina

Tretia tretina odkrýva viac. Sme už na siedmej strane a tak, ako sa niekedy otvára súperova obrana, tak sa v Napínavých krížovkách otvára problém. Žena nie je spokojná s rodinným životom, čosi jej nepasuje. Hetrik zaznamenáva políčko „osem po česky“ na tri písmená. Už ho tu máme tretíkrát.

Predĺženie

Babka zohrieva držkovú polievku. Radím už len s anglickými slovíčkami, moje prihrávky majú efekt. Hrdinka tajničky sa na 10. strane priznáva k problému s manželom. Ani predĺženie neprinieslo rozhodnutie, nájazdy však nenasledujú. Je čas ísť na autobus. Ďalší mi už nepôjde. Krížovka sa dolúšti inokedy, však liga ešte nekončí.

Ozaj, Michalovce prehrali. 2:3 po nájazdoch.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera