Sobota, 25. máj 2024

Slovan naposledy v play off nedal Nitre šancu, „corgoni“ však teraz poznajú, ako postúpiť

Michal Bruner Michal Bruner 30.03.2021
SITA/Martin Havran

Najčastejšou dvojicou v tejto sezóne boli Slovan a Nitra. Od októbra sa spolu stretli až deväťkrát, pričom tri duely odohrali v rámci Kaufland Tipsort Cupu. Slovan vyhral sedemkrát, Nitra si pripísala dva triumfy. Ich posledná vzájomná konfrontácia v play off je však už veľmi stará, stretli sa v sezóne 2009/2010.

Naposledy jasná záležitosť

Slovan vtedy v semifinále zdolal “corgoňov” 4:0 na zápasy po výsledkoch 4:0, 5:3, 9:2 a 5:2. Nitrania predtým v pozícii siedmeho tímu vyradili druhú Banskú Bystricu, no Slovanu už nedokázali vzdorovať. Na striedačke Bratislavčanov vtedy stál dnešný tréner Nitry Anonín Stavjaňa, ale jeho tím vo finále podľahol Košiciam. V spomenutej sezóne Slovan vyhral základnú časť, bol najväčší favorit na titul. „Musím sa priznať, že aj keby som neviem ako chcel, tak si na tie zápasy nespomínam,” povedal s úsmevom pre náš web Michal Sersen. 

Okrem Sersena hral v play off sérii proti Nitre zo súčasného kádra aj Martin Štajnoch, v drese Nitry zasa útočník Marek Slovák. Aj on si zaspomínal: “Bol som ešte mladé ucho, bolo to pre mňa jedno z prvých play off. Vtedy sme dosiahli emočný strop, lebo sme predtým vyradili Bystricu a hneď sme hrali proti Slovanu. Začínali sme vonku, ak si dobre pamätám, tak to bolo v Ružinove, lebo štadión Ondreja Nepelu rekonštruovali. V prvom dueli sme Slovanu kládli odpor, ale potom to bola jasná záležitosť.”

Slovan už s uzdravenými hráčmi

Aj Štajnoch v čase prvej konfrontácie Slovana s Nitrou vo vyraďovačke naberal skúsenosti, v tom čase mal 19 rokov. Na rozdiel od Sersena si však na tieto duely spomína veľmi dobre: “Viem, že to bola vydarená sezóna. Nad Nitrou sme vyhrali v sérii 4:0 a dal som aj nejaké góly, preto si to  pamätám. Bol som vtedy mladý a vtedy som veľa gólov nedával. Naše vzájomné zápasy z tejto sezóny nebudú rozhodovať, keď sa hodí prvé buly, všetko ide nabok, začína sa od nuly. Štatistika je jedna vec, realita druhá. Vieme, čo na Nitru platí, verím, že to potvrdíme.”

Dlhú desaťdňovú prestávku po skončení základnej časti padla viac na úžitok Slovanu, pretože niekoľko hráčov si doliečilo zranenia. Hrať by mali obranca Meszároš, útočníci O´Donnell, Gašpar, Šišovský, Petráš a Buček. Všetci mali v závere ZČ zdravotné problémy. Otázny je štart Bačika, ale aj jeho stav sa zlepšuje. Proti Nitre s určitosťou nenastúpi iba Ranford, ale aj ten by už mohol čoskoro obuť korčule. 

Slovák pozná recept na postup

Nitra pauzu využila na tréning, ktorý bol niekedy aj dvojfázový. “Uvidíme, čo to s nami urobí. Neboli sme bez ľadu, uvidíme, ako to vypáli. Ťažko povedať,” povedal Slovák.

V tejto sezóne sa v lige zrodili medzi oboma mužstvami tesné výsledky, štyri zo šiestich skončili najtesnejším rozdielom, pričom dve stretnutia museli rozhodnúť nájazdy. V troch pohárových dueloch to však bolo oveľa ofenzívnejšie, padlo v nich 25 gólov. “V pohári to boli divoké výsledky, tam taktika nebola až tak dôležitá. Ale posledný zápas základnej časti, ktorý skončil našou prehrou 2:3 po nájazdoch naznačil, ako by to v play off mohlo vyzerať. Ako dosiahnuť náš postup nepoviem, ale ak to budeme plniť, môžeme byť úspešní,” uzavrel Slovák.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera