Sobota, 25. máj 2024

Spolu získali titul z juniorky, no v semifinále Tipos extraligy majú Bratislavčania motiváciu navyše. Jeden hrá za Slovan a druhý za Zvolen

Michal Bruner Michal Bruner 13.04.2021
TASR - Michal Svítok

Reč je o útočníkovi Zvolena Jozefovi Tibenskom a krídelníkovi Slovana Samuelovi Petrášovi. Obaja spolu vyrastali v Slovane a v roku 2015 s ním získali titul v extralige juniorov. Tibenský sa dokonca stal najproduktívnejším hráčom ligy. Osud ich neskôr spoločne zavial do Zvolena, kde spolu odohrali uplynulú sezónu. Po jej skončení zostal pod Pustým hradom iba Tibenský, Petráš zamieril do Slovana.

Hráči sa poznajú

Pre oboch preto bude mať štvrťfinálová séria mimoriadne špecifický nádych.  Niektorí chalani chceli Slovan, je to pre každého veľká motivácia a každý chce zdolať veľký klub. Motiváciu majú najmä chalani, ktorí hrali v minulosti za Slovan. Ale my chceme ísť do finále a máme pred sebou prekážku ako každú inú. Budeme sa snažiť sériu vyhrať, to znamená hrať zodpovedne. Túžime po finále a tam sa chceme dostať v najkratšom možnom čase, uviedol Tibenský pre náš web.

V drese Zvolena je okrem Tibenského ďalšie trio hráčov, ktoré obliekalo aj dres „belasých“. Marek Viedenský, Radovan Puliš a aj Radovan Bondra patrili v Slovane k oporám. V Slovane je zasa okrem Petráša aj obranca Patrik Maier, ktorý v drese Zvolena odohral v uplynulej sezóne 38 zápasov. S Tibenským počas pôsobenia v HKM dokonca býval. Strávil som vo Zvolene dlhšiu dobu, poznám všetkých ľudí okolo zvolenského hokeja. Ale teraz urobím všetko pre to, aby som uspel so Slovanom. Nebudem pozerať na to, kto stojí proti mne, vyhlásil Petráš.

Petráš sa o semifinálovom súperovi Slovana zhováral aj s Maierom, ale podrobnosti nechcel prezradiť: Som slovanista celý život a aj celá moja rodina. My máme svoj cieľ. S Paťom som sa rozprával najmä o tom, že tam poznáme väčšinu chalanova to sa budeme snažiť využiť. Viac by som asi neprezrádzal.

Slovan je motivácia

Tibenský s Petrášom zostali v kontakte aj po odchode Petráša zo Zvolena, ale ich komunikácia už nie je taká permanentná. “Boli sme v kontakte viac, ale ja teraz bývam vo Zvolene a Samo v Bratislave, ale občas si napíšeme. Ale pred touto sériou sme si nepísali. Naposledy som mu písal, keď bol zranený, ale už som zaevidoval, že proti Nitre hral, prezradil Tibenský, ktorý v roku 2016 bol v tíme Slovana pred sezónou v KHL.  V príprave v Maribore prispel k triumfu Slovana na Torpedom Nižný Novgorod. Napokon si však miesto v „áčku“ nevybojoval.

Nie som zatrpknutý, necítim krivdu. Bol som v Slovane, spoznal som tam dobrých ľudí, mám s ním titul, ale v mužskom hokeji som toho veľa nezažil. Nie som v pozícii ako niektorí iní moji spoluhráči. Pre mňa je to veľká motivácia aj napriek tomu, že som Bratislavčan. Som momentálne vo Zvolene a urobím všetko pre to, aby som mu pomohol,“ dodal 27-ročný útočník.

V sérii je mierny favorit Zvolen, hoci väčšinu vzájomných konfrontácií v play off lepšie zvládli “belasí.” V semifinálovej sérii play off sa Zvolenčania pokúsia vyradiť Slovan po druhý raz v histórii najvyššej slovenskej súťaže. Výhodu vidí Tibenský najmä v tom, že HKM začína doma, hoci bude ochudobnený o fanúšikov. Je to špecifické, ale bohužiaľ. Každý je na tom rovnako. My máme výhodu v tom, že sme doma, nemusíme cestovať, to nastavenie je trochu iné. Chceme zvládnuť prvé dva kroky.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera