Nedeľa, 19. máj 2024

Caio Petra! Kontroverzný rozhovor stál Livia Magoniho miesto trénera Vlhovej

FOTO TASR - Martin Baumann

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová v utorok večer oznámila na sociálnych sieťach, že Livio Magoni končí na pozícii trénera. Médiami preosievaná kauza o vyjadrení Taliana na adresu svojej reprezentantky vyplavila na povrch rôzne špekulácie.

Ciao Petra

Bola to dlhá a náročná cesta za tým, čo sme si všetci tak neskutočne želali. Nakoniec sa sen stal skutočnosťou a ja držím v rukách veľký glóbus,” napísala Vlhová.

Úžasných päť rokov s tebou, Livio, počas ktorých som sa veľa naučila. Som nesmierne vďačná za tvoj čas, tvoju nekonečnú energiu, perfekcionizmus a nádej, ktorú si do mňa neustále vkladal. Jedny dvere sa zatvárajú, tisíc ďalších sa otvára a my si musíme iba správne vybrať. No tentokrát každý tie svoje. Ďakujem Livio Magoni,” píše sa ďalej v príspevku.

Na situáciu reagoval aj Magoni. „Ďakujem všetkým slovenským ľudom, úžasným fanúšikom, hrdým na svoju vlajku, hymnu a bolo mi cťou pomôcť vám prežiť všetky tieto chvíle. Prepáčte za všetky moje chyby za týchto 5 rokov, ale zaručujem vám, že som do toho vložil a dal všetko, čo som mal. VĎAKA SKI TEAM VLHA, ALE NADOVŠETKO VĎAKA PETRA. CIAO.“

Zmluvu mal platnú ešte rok

Slovenka pod Magonim dosiahla vo Svetovom pohári 41 pódiových umiestnení, z toho devätnásť víťazstiev. V sezóne 2019/2020 získala pod jeho vedením malé glóbusy za slalom a paralelné disciplíny. Na MS vybojovala v individuálnych súťažiach päť medailí (1-3-1).

Talian trénoval Vlhovú od roku 2016 a s tímom mal zmluvu ešte na budúcu, olympijskú sezónu. Napriek tomu sa objavili špekulácie o ich ďalšej spolupráci, ktoré vyvolali Magoniho vyjadrenia v rozhovore pre talianske periodikum Corriere della Sera.

Nešťastný rozhovor

V rozhovore kritizoval fungovanie tímu, o Slovenke sa vyjadril, že nemá DNA na to, aby sa zlepšila a prirovnal ju k žehličke. Slovenským priaznivcom lyžovania sa ospravedlnil a uviedol, že išlo o zle preložený výraz z taliančiny.

 „Myslím si, že je prehnané klásť príliš veľkú dôležitosť nejakému rozhovoru v porovnaní so všetkým, čo sme urobili a dosiahli. Nie som ten, čo sa obáva dôsledkov, len som chcel, aby sa to celé vyjasnilo,“ povedal pre slovenské média.

Rozhovor vyšiel iba dva dni po tom, ako si Vlhová prevzala veľký krištáľový glóbus za celkové prvenstvom vo Svetovom pohári. Slovenka sa na sociálnych sieťach vyjadrila, že negatívne vyjadrenia komentovať nebude bez osobného kontaktu a priznala, že každý tím ako aj rodina má svoje vnútorné problémy.

Úctivá rozlúčka

S trénerom sa celý tím rozlúčil úctivo. Každý si je vedomý dlhej cesty, ktorú prešli a čo dosiahli.

„Livio odviedol s Peťou skvelú prácu a absolútne naplnil predsavzatia, ktoré sme si spoločne stanovili. Veľmi si ho vážim s chcem sa mu poďakovať za jeho inšpirujúcu profesionalitu, ktorou ovplyvnil naše životy. Som presvedčený, že na základoch ktoré sa nám spoločne podarilo vybudovať vystavame aj ďalší rast všetkých členov nášho Ski Team Vlha,“ adresoval slová na rozlúčku Igor Vlha.

Petra Vlhová momentálne testuje materiál na novú sezónu v domácom stredisku Jasná. Ako uviedla, obhajobu veľkého glóbusu neplánuje a sústredí sa na technické disciplíny a olympijské hry v Pekingu.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera