Pondelok, 22. apríl 2024

Zruinoval som Petre okamih šťastia, ospravedlňuje sa Livio Magoni. Vysvetlil, že Taliani jeho slová nenapísali správne

TASR - Martin Baumann

“Chcem vysvetliť a uzavrieť zbytočnú diskusiu ohľadom rozhovoru, ktorý bol tak rozhodne interpretovaný a nenapísaný správne v novinách, ktoré sa nešpecializujú na šport a už vôbec nie na zjazdové lyžovanie,” povedal taliansky tréner víťazky veľkého krištáľového glóbusu Petry Vlhovej, Livio Magoni Denníku Šport.

Problémový rozhovor

Talianske noviny Corriere della Sera v týždni uverejnili rozhovor s úspešným trénerom lyžiarok, ktorý pobúril slovenských fanúšikov najepšej športovkyne krajiny. Povedal v ňom, že je ťažkopádna, nedosahuje kvality najlepších talianskych konkurentiek, má železné nohy a vôbec, je čas sa rozlúčiť.

Jeho slová sa dotkli fanúšikov aj Petry Vlhovej, Slovenka reagovala na sociálnej sieti pokojne a s nadhľadom.

Magoni má čo vysvetľovať

Veronike Pullmanovej z Denníka Šport Livio Magoni v reakcii napísal, že sa ho autor rozhovoru pýtal na to, na čo sa ho pýtajú všetci. Teda na porovnanie Vlhovej s Bassinovou, Brignoneovou, či Goggiovou a samozrejme s Michaelou Shiffrinovou a Tinou Mazeovou, ktorú priviedol k rovnakému úspechu.

“Chcel som zdôrazniť obrovskú kvalitu práce, ktorú Petra odviedla. Použil som na to špeciálny taliansky výraz, ktorým som vyjadril, že Petra má železné NOHY, nie že je ŽELEZO. Na rozdiel od niektorých športovcov, ktorí dokážu cítiť sneh obdivuhodným spôsobom a vedia sa naň adaptovať, Petra toto vnímanie nemá, ale bola schopná prekonať tento hendikep obetavosťou a prácou,” vysvetlil.

Ospravedlnenie Slovákom

Magoni zároveň povedal, že svoje slová meniť nebude a ani sa nemieni vyhovárať. “Myslím si, že je prehnané klásť príliš veľkú dôležitosť nejakému rozhovoru v porovnaní so všetkým, čo sme urobili a dosiahli. Nie som ten, čo sa obáva dôsledkov, len som chcel, aby sa to celé vyjasnilo,” povedal.

Špeciálne sa ospravedlňujem všetkým Slovákom i Petre za to, že som zruinoval jej veľký okamih šťastia. Mrzí ma to pre celé Slovensko. Prepáčte!” uzavrel úspešný, no kontroverzný taliansky tréner v slovenských novinách.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera