Nedeľa, 30. jún 2024
NFL

Tri a von: Edícia Patriots

Vlado Kurek Vlado Kurek 13.12.2019
SITA/AP Photo/Elise Amendola

Každý hrací týždeň v americkom futbale sa deje množstvo vecí. Pre tých, čo nestíhajú vidieť všetko, je táto rýchla rekapitulácia. 3+1 postrehov z aktuálneho hracieho kola NFL vám prináša podcast Americký futbal s Vladom Kurekom.

Štrnáste kolo patrilo k najlepším v tejto sezóne. Hrali sa tri superzápasy a mnoho ďalších dôležitých, alebo aspoň zábavných, duelov.  A predsa to bude dnes najmä o jednom mužstve.

First Down: Spygate vol.2

Opäť Patriots? Akože naozaj? Zoberte im draftpick!

Twiterom sa prehnala vlna rozhorčenia a/alebo zábavy na úkor New England Patriots. Zistilo sa totiž, že podozrivo (nelegálne?) nahrávali lavičku Bengals, svojich najbližších súperov. Niečo, čo je jednak nepovolené, čo zároveň v súčasnej NFL nedáva ani veľmi zmysel a čo sa dosť možno stalo skôr nedorozumením.

Problém je, že sú to Patriots. Veď si prečítajte o tom viac.

Second Down: Dve prehry po sebe

Patriots po prehre s Texans v trinástom kole prehrali aj s Chiefs. Povedzme si rovno z kraja, že to stále nie je žiadna katastrofa. Prehry patria k lige. Problematickejšie je, že v ofenzíve obhajcov to dlhodobo škrípe. Či je to vina TB12, alebo nedostatku talentu v útoku, alebo slabou o-line, faktom je, že útok stále nemá rytmus. Edelman je obrovská istota, zvyšok je nevýrazný.

Ako fanúšik Giants, samozrejme, nie som priveľký fanúšik klubu Roberta Krafta. Ale naučil som sa, že odpisovať ich pred playoff je čosi podobné ako keď v hokeji si myslíte, že Kanada skončila, lebo sa vytrápila v prvom zápase. Belichickovi Patriots sú ukovaní pre playoff a až uvidíme ako budú hrať v januári, budeme vedieť na čom sme. Stále treba očakávať, že v najdôležitejšom mesiaci dokážu to jediné podstatné: vyhrať tri zápasy po sebe.

Third Down: „We are on to Cincinnati“

September 2014. Patriots prehrali dva zápasy na začiatku sezóny a zase raz sa začalo hovoriť o konci éry. Pripomínam, že odvtedy uplynulo päť rokov a získali pár prsteňov pre šampiónov. Vtedy sa zrodila táto slávna tlačovka.

Čokoľvek sa ho novinári spýtali, odpovedal tou istou vetou. Jednoducho dal silný signál smerom do kabíny, že ideme naplno. V pondelok, po prehre s Chiefs Tom Brady napísal na svojom twiteri tie isté slová. „We are on to Cincinnati“. Hovorím si, Brady a Bill sú možno aj radi za tie prehry. Pretože motivovať mužstvo, aby hralo lepšie keď vyhrá osem zápasov po sebe, môže byť ťažké. Teraz to ťažké nebude. Dvakrát po sebe som vsadil sólokurz proti Pats a vyhral peniažky. V nedeľu to isto neurobím.

Fourth Down: Osem je viac ako štyri

Áno, áno. Fantastický zápas Niners a Saints, v ktorom sa už v polčase zrodil rekord. Veľká prehra Colts, bojujúci Titans a mnoho ďalšieho. S kamarátom Basom sme v podcaste dali osem postrehov zo štrnásteho kola a myslím, že to bola dobrá debata. Veď si vypočujte. Kde inde, ako v mojom podcaste.

A keď vydržíte do konca, počúvať tak príde aj na malý oznam. Zatiaľ, čaute, čaute.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera