Nedeľa, 30. jún 2024
NFL

Týždeň v NFL: Horúce kreslo quarterbackov a nečakaný návrat

SITA/AP Photo

Uplynulé dni sa najčastejšie v kruhoch NFL skloňovali mená mladých hráčov, ktorý sa ukazujú skautom a generálnym manažérom na NFL Scouting combine. No minulý týždeň v NFL priniesol aj ďalšie zaujímavé momenty.

Nick Foles

Po tom čo Nick Foles ako náhradný QB získal SuperBowl a stal sa MVP finále s poradovým číslom 52, sa pred rokom začali šíriť dohady o tom, kam zamieria jeho kroky. No Foles zostal vo Philadelphii ešte jednu sezónu. A dobre spravil. 

Po opätovnom zranení Carsona Wentza opäť dostal Eagles do playoff a záujem o služby skúseného QB ešte stúpol. Klub sa teraz rozhodol spojiť svoju budúcnosť s Wentzom a hviezdnemu náhradníkovi dopriať voľnosť. Minulý týždeň oznámili, že sa stane voľným hráčom.

A už v pondelok začali presakovať správy, že sa presťahuje do Jacksonville.

Horúce kreslo v Arizone

Z desiateho miesta si minulý rok Arizona Cardinals vybrala QB Josha Rosena. V tom drafte sa sústredila jedna z najlepších skupín quarterbackov za posledné roky. Predpokladalo sa, že Rosen bude nástupcom Carsona Palmera. No dnes vyzerá všetko inak.

Cardinals po neúspešnej sezóne skončili na poslednom mieste celej ligy a tak im pripadol prvý výber aprílového draftu. Josh Rosen vo svojej prvej sezóne nastúpil do 14 zápasov, skompletoval 217 z 393 pokusov a nahádzal 11 TD a 14 INT. Rozhodne to nie sú žiadne hviezdne štatistiky.

Treba ale jedným dychom povedať, že aj väčšie mená sa vo svojej prvej sezóne v NFL trápili. Rosen navyše v prvom roku nemal k dispozícií žiadny závideniahodný tím. Po sezóne však prišiel nový tréner Kliff Kingsbury, ktorý svojimi vyjadreniami ako keby naznačoval, že s Rosenom nebude rátať. 

Navyše do hry prišiel Kyler Murray. Mladík sa po tom, čo bol draftovaný v prvom kole baseballovej MLB nakoniec predsa len rozhodol pre futbal. Okamžite ho to katapultovalo na popredné miesta v drafte. Kingsbury sa navyše ešte skôr, ako sa stal trénerom Cardinals, nechal počuť, že Murrayho by bral hoci aj z prvého miesta na drafte.

Čo bude ďalej s rozohrávačmi v Arizone ukážu až nasledujúce týždne.

Jason Witten sa vracia

Skvelého Tight Enda a veľkého miláčika dallaského publika dlho práca komentátora nebavila. Po roku za mikrofónom ESPN hlási Jason Witten návrat na trávniky.

Určite skvelá správa pre fanúšikov Cowboys, ale aj fanúšikov dobrého futbalu. Okrem možno ešte stále skvelého hráča sa na ihrisko vracia aj veľmi rešpektovaná osobnosť. Počas 14 sezón zachytil Witten 1152 prihrávok a až v ôsmich sezónach dosiahol viac ako 900 yardov. Na Tight Enda úctyhodné číslo. Rozohrávač Dak Prescott dostal ďalšiu hračku.

Tohtoročná offseason v NFL sa ešte ani poriadne nezačala, no už teraz nemáme núdzu o zaujímavé udalosti. Otvorenie trhu s voľnými hráčmi príde v polovici marca, koncom apríla draft 2019. Máme sa na čo tešiť.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera