Štvrtok, 27. jún 2024

Hokejový kapitán si na hokejbale nezahral. Vzácnu hokejku daroval najlepšiemu hráčovi

Martin Tóth Martin Tóth 03.06.2023
Foto: Martin Tóth

Minulý víkend vrcholili Majstrovstvá sveta v hokeji a popri tom sa v Bratislave konal veľmi dobre zorganizovaný hokejbalový turnaj.

Karlovka Cup

Poďme teda na hokejbalový turnaj, lebo o Majstrovstvách a hokeji sa popísalo už veľa.  Turnaj Karlovka Cup II sa už podľa názvu konal v bratislavskej Karlovej Vsi. Záštitu si na seba zobral generálny sekretár SHBÚ Miroslav Dragun, starostka mestskej časti Karlova Ves Dana Čahojová a dlhoročný kapitán HC Slovan Bratislava Michal Sersen.

Turnaju prialo počasie. Všade bola dobrá nálada, veľa divákov, detí, skvelé jedlo a pitie v bufete (jedlo a pitie je na takýchto turnajoch alfou a omega). Organizátor to mal skvelo zorganizované. Zápasové boľačky hneď riešila zdravotnícka služba, každý klub mal automaticky pitný režim, guláš, vlastnú šatňu (myslí sa lavička na slniečku) a niektorí aj prvé letné opálenie. Systém turnaja, organizácia, ihrisko, či rozhodcovia boli na super úrovni. Klobúk dole chlapci s ProHockeyballu, ktorí turnaj vymysleli a zorganizovali.

Karlovka Cup II hokejbal
Foto: Martin Tóth

Turnaj mal 9 účastníkov naprieč západným Slovenskom. Tímy boli rozdelené do troch trojčlenných skupín a následne sa išlo štvrťfinále, semifinále a boje o medaily. Naše mužstvo, áno aj ja som sa zúčastnil, HbK MilFox sa prebojovalo do štvrťfinále, kde nám dal stopku neskorší víťaz turnaja. Škoda, lebo ako hovorí Jožko Golonka „Na medajlu sme mali“.  

Ale poďme teraz už k hre na turnaji. V každej skupine sa odohrali tri zápasy, teda každý s každým. Následne vznikla tabuľka všetkých tímov a určili sa tímy pre štvrťfinále (náš tím bol v tejto tabuľke na 5 mieste). Prvým čiernym Petrom turnaja bol tím Dinamo Bratislava, ktorý sa do bojov o medaily nedostal, lebo skončil na chvoste.

V play off sa darilo najviac tímu Bošany, ktoré okrem nás, porazilo v semifinále Zohor a vo finále chlapcov z Vrakune, mix tímu z prvej aj druhej bratislavskej hokejbalovej ligy pod názvom Golden Boys (A tím hrá 1 ligu a B tím druhú). Na treťom mieste skončil Tím Taraba (súper z našej skupiny, ktorého sme porazili), dopadol rovnako ako minulý rok.  Tu upozorňujeme, že títo chlapci nemajú nič spoločné s politikou. V boji o 3.miesto porazili minuloročného víťaza turnaja Roconabu Zohor.

Karlovka Cup II hokejbal
Foto: Martin Tóth

Sersen si nezahral

Michal Sersen si doniesol so sebou hokejku (vraj si chcel aj zahrať), no nik ho nechcel pustiť do svojich radov. Daroval ju teda na záver najlepšiemu hráčovi turnaja. Vzácnu cenu si prevzal Jakub Urbánek z tímu Golden Boys. Medzi najlepších hráčov turnaja patrili aj najlepší brankár Kristián Menšík, najlepší nahrávač Tomáš Menšík – obaja z tímu HBK Bošany a najlepší strelec Kristián Badalov z tímu Dravci. Najkrajším a najsympatickejšie tímom bol – samozrejme – HbK Milfox Miloslavov.

A čo na záver? Len to, že takéto podujatia patria do ulíc, na školské dvory a hlavne medzi ľudí. Je super, že existujú zanietenci, ktorým jeden z najúspešnejších športov u nás nedáva spávať.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera