Nedeľa, 26. máj 2024

Kráľovná z Alexandra Palace je späť

Tarek Yacoob Tarek Yacoob 13.02.2020
SITA/Steven Paston/PA via AP

Rok 2020 je v plnom prúde a rovnako sezóna v šípkach. Máme za sebou prvý majorový turnaj, prvé kolo prestížnej Premier League, ale i prvé dva turnaje Pro Tour série.

Skvelý Karel

V nej sa po prvýkrát v histórii predstavil hráč z Českej republiky, Karel Sedláček. Karel v januárovej Q-School získal Pro Tour kartu. O náhode nemohlo byť ani reči, Karel mal fantastické výsledky už v prvých dvoch zo štyroch dní.

Hneď v prvom z dvoch turnajov tohto roka potešil všetkých svojich priaznivcov, keď postúpil do tretieho kola a pripísal si prvých tisíc libier do svetového rebríčka. V druhý deň síce nestačil na skvelého Smitha, ale na začiatok sú dve víťazstvá na dvoch turnajoch veľmi fajn.

Dnes večer nám zas radosť urobí druhé kolo šípkarskej Premier League. Aj dnes sa predstaví deväť stálych hráčov a deväť vyzývateľov večera. Dnes hrá aj vyzývateľka, ktorou je „kráľovná paláca“. Tak znie nová, oficiálna prezývka Fallon Sherrock.

Rozprávka kráľovnej paláca pokračuje

O tom, ako Fallon pobláznila (nielen) šípkarsky svet, som písal v decembrovom článku, keď sa stala prvou ženou, ktorá porazila mužského protivníka na majstrovstvách sveta PDC. To som ešte netušil, že sa jej podarí poraziť aj (vtedy) jedenásteho hráča sveta, Mensura Suljovica.

Sherrock sa podľa očakávaní dostalo obrovské množstvo pozorností a nechýbali zaujímavé ponuky. Ešte pred zápasom so Suljovicom podpísala novú sponzorskú zmluvu s finančnou spoločnosťou Finance Castle. O osem dní neskôr sa od vedenia PDC dozvedela ďalšiu radostnú správu. Dostala ponuku zúčastniť sa celej svetovej série 2020, vrátane nového turnaja v New Yorku. Samozrejme neváhala a ponuku prijala.

Pred mesiacom sa pre zmenu zúčastnila zaujímavej exhibície v nemeckom meste Kiel. Turnaja sa zúčastnili aj najväčšie hviezdy PDC, ako Phil Taylor, Michael van Gerwen či Peter Wright. Po ich boku stáli celebrity z Nemecka, či osobnosti zo sveta športu. Fallon si na turnaji zahrala s bývalým futbalistom Fiorentiny, Bayernu Mníchov či Juve. Možno už tušíš, že ním bol Luca Toni, bývalý reprezentant Talianska.

Pozvánka zúčastniť sa tohtoročnej Premier League ako jedna z vyzývateliek už bola „iba“ taká čerešnička na torte. Vo večernom zápase si zahrá proti trojnásobnému majstrovi sveta BDO. V anglickom Nottingame tak bude znieť aj walk-on song od známej speváčky Katy Perry.

Last Friday Night vo štvrtok večer

Trojnásobným majstrom sveta BDO, ktorý dnes pôsobí už druhý rok v PDC, je Glen Durrant. Glen patril medzi TOP hráčov minulého ročníka. Postúpil do troch semifinále majorových turnajov a vyhral dva turnaje nižšej série Pro Tour, turnaje Players Championship.

Durrant môže byť maximálne spokojný so svojim výkonom v prvom kole. Minulý týždeň sa mu do cesty postavil finalista prvého turnaja tohto roka, Michael Smith. Durrant dovolil súperovi len tri legy (výhra 7:3) napriek tomu, že obaja mali priemer nad 95. V zápase však fantasticky zatváral. Z deviatich šípiek na double minul len dve.

Fallon vo včerajšom krátkom interview povedala, že tlak je na súperovej strane. Je veľmi zaneprázdnená a veľmi nerozmýšľa nad tým, čo všetko nové sa v jej živote deje a kam to až môže viesť.

Glen zas pre Tungsten Tales povedal, že to bude pre neho neuveriteľná výzva a že jeho cieľom a zároveň i snom je tento rok zdvihnúť nad hlavu nejakú trofej.

Ďalšie zápasy a tipy

Okrem šlágra kola uvidíme aj ďalšie štyri duely. Rob Cross sa po úvodnej remíze v prvom kole pokúsi zvíťaziť nad nováčikom Premier League, Nathanom Aspinallom. Proti Robovi remizoval Gerwyn Price, ktorý to rozhodne nebude mať jednoduché proti Michaelovi Smithovi. Gerwyn ale ostáva miernym favoritom. V škótskom derby si to rozdá majster sveta Wright proti Garymu Andersonovi, dvojnásobnému majstrovi sveta. V poslednom zápase večera nastúpi svetová jednotka Van Gerwen proti Darylovi Gurneymu.

Na záver ešte moja maličkosť v podobe mojich tipov. Minule som trafil len dva z piatich zápasov. Ale nezatracujte ma hneď po prvom kole. Dikíčko!

Cross vs. Aspinall – 6:6

Price vs. Smith – 7:4

Anderson vs. Wright – 5:7

Durrant vs. Sherrock – 7:3

Gurney vs. Van Gerwen – 3:7

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera