Pondelok, 15. apríl 2024

Neprehliadnuteľná a nenahraditeľná. Hostkou Fajrontu bude fyzioterapeutka Spartaka Trnava

Foto: Lukáš Grinaj

Minulú jar dali v kultúrnom centre Malý Berlín v Trnave hlavy dokopy a pripravili talk show, ktorá spája zdanlivo odlišné svety – svet športu a svet kultúry. Pod názvom Fajront sa aj v roku 2024 budú stretávať osobnosti viac či menej späté s Trnavou na pódiu Malého Berlína. To všetko pod taktovkou moderátora, komentátora a hlásateľa Andreja Zvolenského.

Tentokrát dve dámy

Pozvanie tentoraz prijali dve dámy – fyzioterapeutka Spartaka Trnava Lenka Jurišičová a herečka Divadla Jána Palárika Dana Droppová. „Čisto ženská talk show to bude preto, že práve v týždeň, keď budeme fajrontovať, je v kalendári aj Medzinárodný deň žien. Chceli sme im týmto vzdať poctu a ukázať aj našim divákom dve zaujímavé dámy, ktoré robia Trnave meno aj skrz dve známe inštitúcie, ktoré ľudia na Malom Ríme milujú,” vysvetľuje Ján Janočko, dramaturg kultúrneho centra Malý Berlín a aj redaktor portálu Takurčitee.sk.

Pod moderátorskú taktovku si berie Fajront Andrej Zvolenský. Aký je jeho vzťah k oblastiam, v ktorých hostky pôsobia? „Neviem či je to úplne vzťah, ale keďže som hrával a stále hrávam futbal, občas sa o mňa fyzioterapeuti starali. Našťastie, vyhýbali sa mi zranenia, nebol som tak často v ich opatere,“ hovorí moderátor a dodáva: „Čo sa týka herectva – som moderátor, myslím si, že pri tejto profesii je dávka herectva potrebná. Herectvo je profesia, ktorú som vždy obdivoval a ktorá ma fascinuje. O to viac sa teším, že budeme mať ako hostku herečku.“

Futbalová profíčka

Na futbalových trávnikoch v mužskej najvyššej súťaži nie je mnoho žien. Lenka Jurišičová, fyzioterapeutka Spartaka, je však aj medzi chlapmi neprehliadnuteľná. „Je to veľká profíčka, futbalisti si jej robotu pochvaľujú. Bude to zaujímavý hosť zo zaujímavého prostredia, keďže vieme, že žien sa až tak veľa v mužskom futbale nepohybuje. S Lenkou sa síce poznám, ale nepochybujem o tom, že ma dokáže prekvapiť a že nám porozpráva zaujímavé príhody s hráčmi, ktoré sme doteraz nepoznali,“ hovorí na adresu pondelkovej hostky Andrej Zvolenský.

Malý Berlín už na Fajronte privítal trnavského trénera Michala Gašparíka, kapitána Martina Mikoviča, no a teraz sa k nim pridá aj ženský element tímu. „Je neprehliadnuteľná pre jej farbou vlasov a nenahraditeľná pre regeneráciu hráčov. Teším sa, že prijala naše pozvanie, určite sa dozvieme nielen viac o fyzioterapii, ale aj nejaké pikošky zo šatne Spartaka,“ prezrádza Ján Janočko, jeden z kreatívnych otcov projektu.

Spojenie športu s kultúrou prináša nové vedomosti pre divákov, ktorí pôvodne prišli len kvôli jednému z hostí. Zvedavosť je jedným z hnacích motorov aj pre moderátora, Andreja Zvolenského. „Najviac ma Fajront naučil pracovať s publikom. Navyše si rozširujem obzory aj mimo sveta športu, spoznávam aj zaujímavých ľudí z oblasti kultúry, vďaka čomu zisťujem, že je to veľmi zaujímavý svet.“

Už v pondelok, 4. marca, sa tak začne druhá sezóna talk show, ktorej je náš web Takurčitee aj mediálnym partnerom. Všetci ste, samozrejme, srdečne pozvaní. Lístky kúpite za kamarátsku cenu 5 € na webe Malého Berlína alebo na mieste a v deň podujatia za 8 €.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera