Piatok, 23. február 2024

Šialene rýchle tempo a nehorázna hustota zápasov aj obmedzení. Inými slovami, Liverpool hrá v Madride Ligu majstrov

Ján Janočko Ján Janočko 06.04.2021
Foto SITA/AP

V šialene rýchlom tempe sa posúva sezóna s nehoráznou hustotou zápasov a obmedzení. Fanúšikovia Liverpoolu sa ani nestihli pokochať krásnym výkonom ich chlapcov v stretnutí s Arsenalom a už je tu ďalší súper, z kategórie tých najzvučnejších.

The Reds vybehnú vo štvrťfinále Ligy majstrov na Real Madrid. 

Madridská misia

Pár týždňov dozadu by sa možno dalo uvažovať aj nad možnosťou, že Liverpool by ani nemusel nastúpiť a spravil by si menšiu hanbu. Ale nebuďme pesimistickí. Hrať proti silnejšiemu súperovi Kloppovcom celkom ide a aj ostatný zápas s Arsenalom čo-to naznačil o prípadnom progrese a možnosti ukončiť sezónu úspechom.

V lige by to bola Top 4, v Lige majstrov… No, však uvidíme, teraz musí Liverpool preliezť cez Real, čo bude náročné nielen preto, že sa už nehrá v Budapešti. Na druhej strane, prvý zápas sa nehrá ani na Anfielde, ale na štadióne Realu, čo je, vzhľadom na domácu bilanciu anglického majstra, v podstate výhoda.

Naposledy sa dva tímy stretli vo finále Champions League v roku 2018. Salah sa v úvode stretnutia zranil s výrazným prispením Ramosa z Realu. Pikantnosť prvého súboja štvťfinále však ochudobní zranenie pre zmenu španielskeho obrancu, Salah by nastúpiť mal.

Proti sebe sa opäť postavia tréneri Klopp a Zidane. Liverpool bude oproti finále v Kyjeve vyzretejší súper, ktorý sa však snaží dostať späť do dobrej formy. Na druhej strane, Real síce má sezónu ako na hojdačke, v lige je však na dostrel k prvému miestu. Ťažko odhadnúť, kto bude favoritom, ani stávkové kancelárie v tom nemajú jasno.

Čo ukázal Arsenal

Liverpoolu sa síce darí len na pôde obsadzovania lôžok v nemocnici jeho stopérmi, myslím si však, že postup má vo svojich rukách. Čo-to naznačil ligový zápas s Arsenalom. V poslednom článku som spomínal, že kľúčom k úspechu môže byť dobrá forma Salaha a Jotu prenesená z reprezentácie. Kým prvý menovaný strelil gól, druhý hneď dva. Čo však ešte stojí za zmienku, je forma Brazílčana Fabinha. Ten sa presunul z obrany o čosi vyššie a na poste defenzívneho záložníka žiari. Hoci, v prípade tohto postu to znie skoro ako oxymoron.

Fabinho dovolil súperovi len minimum a nielen jeho výkon je dôkazom, že keď sa zostava Liverpoolu začne podobať na svoju zdravšiu podobu zo stredu minulej sezóny, zrazu to ide, ako má. Záloha šliapala ako mala a to bol jav takmer nevídaný, keďže sa z naj poväčšine chodilo zaskakovať viac dozadu.

Funkčný Liverpool by takto mohol uhrať nielen miesto v prvej štvorke, ale dosiahnuť úspech aj v Lige majstrov.

Záloha výborná, obrana ujde

V obrane to pomaly začína fungovať. Kabak s Phillipsom si na seba zvykajú, druhý menovaný, ako hádam piata možnosť Kloppa na tento post pred sezónou získal minulý mesiac cenu pre najlepšieho hráča klubu. Buď platí že Klopp dokáže vytiahnuť z hráčov to najlepšie, alebo je to len nejaká konšpiračná teória, ale zdá sa, že vzadu to relatívne klape. Či to zaklapne aj pred Benzemom, to si istý nie som, zvlášť preto, že gólman Alisson Becker si prišiel cez víkend do Londýna pozrieť len miestne pamiatky a vzhľadom na jeho vyťaženie si ani nezachytal. Predpokladám, že na Reale bude mať viac roboty.

V ofenzíve bude mať Klopp príjemné starosti. Na krídlach Salah a Mané, to je jasné, v otázke či postaviť Firmina alebo Jotu možno nakoniec padne rozhodnutie, že oboch. Ak to nebude priveľký risk v zápase vonku.

Tak či onak, večerný zápas môže napovedať viac aj o tom, ako veľmi bude Liverpoolska sezóna úspešná. Prvý krok k tomu družina z Anfieldu urobila cez víkend v Londýne, teraz je čas potvrdiť to v Madride. Než sa zase vráti tím domov…

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera