Nedeľa, 30. jún 2024

Adam Ružička, Robert Lantoši, alebo Martin Pospíšil? Kto zo Slovákov v AHL postúpi na vyšší level?

Jakub Halák Jakub Halák 09.03.2021
FOTO TASR/AP

K dnešnému dňu naskočilo do diania v súčasnej sezóne NHL len šesť Slovákov. To je veľmi málo a klesajúci trend z predošlých rokov má tendenciu pokračovať. V AHL je momentálne na súpiskách ďalších desať slovenských nádejí.

Góly, body v AHL

O tom ako sa im darí bodovo, je vidno v tabuľke k 8. marcu:

#PLAYERTEAMGPGATPPPGPIM+/-
1. Adam Ruzicka (C/W)Stockton Heat775121.7102
2. Robert Lantosi (RW)Providence Bruins93360.672-3
3. Martin Pospisil (C/RW)Stockton Heat72350.7131-2
4. Marian Studenic (RW)Binghamton Devils102350.506-5
5. Martin Fehérváry (D)Hershey Bears72240.5782
6. Tomas Jurco (LW/RW)Henderson Silver Knights71120.2981
7. Martin Marincin (D)Toronto Marlies40110.2520
8. Christian Jaros (D)San Jose Barracuda50110.2022
9. Marko Dano (LW/C)Manitoba Moose

Jediný brankár, Adam Húska, odohral jeden zápas s 3.06 GPG a .903 SV%.  #málo

Aké sú šance mladíkov na zápasy v NHL?

Adam Ružička

Rodák z Bratislavy pôsobí druhým rokom v tíme Stockton Heat, čo je farma Calgary Flames. Prečo stále nebol povolaný do prvého tímu je ešte čudnejšie ako Lučičova zmluva. Avšak zmena trénera by mu mohla pomôcť. Držím palce nech neklesne forma, NHL tento rok môže byť nadstavbou.

Martin Pospíšil

Druhý zástupca zo Stocktonu reprezentuje Slovensko trošku iným, ale tiež zaujímavým spôsobom. Na začiatku sezóny sa rozohral v Košiciach, potom prišiel do Ameriky a nepoľavil. Nebojí sa pobiť, čo bolo kedysi v kombinácií so solídnou produktivitou pomerne ceneným artiklom. Tento rok ešte nie, ale ďalšiu sezónu by to už mohlo smerom hore ísť.

Róbert Lantoši

25-ročný Prievidžan sa podobne ako Pospíšil rozohral najprv v extralige za Nitru a potom vyrazil za more. Na farme Bostonu to skúsil už druhý rok. Na prvý tím to nevyzerá, keďže pred ním určite má prednosť Studnicka. Na farme je takisto dosť mladých nádejí, ktoré si Bruins vydraftovali – Lauko, Senyshyn, Steen. Druhý faktor je minulosť a najmä počet šancí pre Cehlárika. Severná Európa na budúci rok by mohla dodať viac príležitostí.

Marián Studenič

22-ročný odchovanec skalického hokeja na farme New Jersey boduje pol na pol. Momentálne majú prednosť Maltsev, Gignac, Merkley a Street. Tretí Záhorák do NHL zrejme nepríde.

Marko Daňo

Bohužiaľ Marko si na Slovensku zlomil zápästie, podstúpil operáciu a zrejme túto sezónu hrať už nebude. Budúci rok to skúsi v Amerike znova.

Tomáš Jurčo

Tomáš napriek tomu, že je pomerne často sužovaný zraneniami, neprestal snívať o NHL. Ak sa presadí v nabitom tíme Vegas, bude to skôr zázrak.

Martin Feherváry

Vyzeralo to, že Feherváry doplatil na príchod Cháru. Napriek zraneniu Kempného a absencií Orlova potom, čo bol v rámci Covid protokolu oddelený od tímu, však Martin šancu nedostal. Keďže je obranca, má ešte čas. Treba vydržať, i keď si myslím, že sú kluby v NHL, kde by hrával pravidelne.

Martin Marinčin

Martin pendluje medzi farmou a taxi squadom. V prípade zranenia niektorého z hráčov, bude hrávať Calle Rosén. Smutnou pravdou je, že Torontu sa túto sezónu darí a nemá dôvod nič meniť.

Kristián Jaroš

Nehral v Ottawe, prestúpil do San José. Túto sezónu mali zatiaľ prednosť Meloche a Middleton. Budúcu bude záležať, ako budú zdraví preplatení obrancovia ako Vlasic a Karlsson.

Adam Húska

Kvôli zraneniu Šesťorkina bol síce povolaný do taxi squadu, ale na debut to nevyzerá. Rangers vsadili na Georgyeva a upadajúceho ostrieľaného Kinkaida. Nechcú playoff.

Ďalšie články o hokeji

Odoberať Newsletter

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera