Streda, 24. apríl 2024

Petra Vlhová s ďalším kvalitným výsledkom v top 10 v super-G v Garmisch-Partenkirchene

FOTO TASR/AP

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v sobotnom super-G Svetového pohára desiate miesto. V nemeckom Garmisch-Partenkirchene zaostala za víťaznou Švajčiarkou Larou Gutovou-Behramiovou o 1,27 sekundy.

Druhá skončila Nórka Kajsa Vickhoff Lieová s odstupom 68 stotín a tretia bola Kanaďanka Marie-Michele Gagnonová (+0,93 s).

Vo štvrtok ani v piatok sa nemohli konať tréningy zjazdu pre nepriaznivé počasie, namiesto neho sa súťažilo v náhradnom super-G za švajčiarsky St. Moritz.

29 rokov – 29 víťazstiev

Prvé relevantné medzičasy stanovila Nórka Lieová s dvojkou. Vydržala na čele pretekov až kým sa ako deviata nespustila jedna z najväčších favoritiek Gutová-Behramiová. Víťazka predchádzajúcich dvoch superobrovských slalomov a líderka hodnotenia disciplíny si držala čistú stopu po celej dĺžke trate a vygradovanou jazdou triumfovala s výrazným náskokom.

Počas januára zvíťazila už v treťom super-G za sebou, vo veku 29 rokov slávila 29. triumf na podujatiach SP v kariére, z toho pätnásť dosiahla v tejto disciplíne. “Bolo ťažké odhadnúť, ako bude vyzerať sneh. Nešlo sa jednoducho a nemala som ani najlepší pocit, len som chcela pustiť lyže a vyšlo to. V športe sa situácia môže zmeniť veľmi rýchlo. Len pred niekoľkými mesiacmi ľudia rozoberali, či ešte môžem zvíťaziť v nejakých pretekoch, teraz hovoria o boji o veľký glóbus. Dúfam, že budem pokračovať v takýchto výsledkoch,” povedala Gutová-Behramiová podľa portálu laola1.at.

Jedenásť stotín na piate miesto

Vlhová štartovala s číslom 14. V úvode sa snažila čo najdlhšie držať v zjazdovom postoji, terénna nerovnosť jej rozhodila lyže, kritický okamih však zvládla, vzápätí aj skok s následnou zmenou smeru. Postrážila si nájazd do záverečnej pasáže a v cieli bola priebežne šiesta s mankom 1,27 s na líderku.

V zostávajúcom priebehu pretekov klesla na záver prvej desiatky, na tretiu priečku Gagnonovej jej chýbalo len 34 stotín. Medzi piatym miestom Rakúšanky Christine Scheyerovej a desiatym, na ktorom Vlhová skončila spoločne s Francúzkou Tiffany Gauthierovou, bol iba 11-stotinový rozdiel. Gagnonová poradím na pódiu zamiešala prekvapujúco s vyšším štartovým číslom 29.

Švajčiarka Michelle Gisinová neštartovala a v celkovom poradí svetovéh pohára klesla na tretiu priečku. Dostala sa pred ňu jej krajanka Gutová-Behramiová, ktorá za vedúcou Vlhovou (909 b.) zaostáva o 62 bodov. V nedeľu je v rovnakom dejisku na programe riadne plánovaný super-G.

Zdroj: TASR

Ďalšie články o lyžovaní

(C) Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.