Streda, 17. apríl 2024

Petra Vlhová s ďalším kvalitným výsledkom v top 10 v super-G v Garmisch-Partenkirchene

FOTO TASR/AP

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v sobotnom super-G Svetového pohára desiate miesto. V nemeckom Garmisch-Partenkirchene zaostala za víťaznou Švajčiarkou Larou Gutovou-Behramiovou o 1,27 sekundy.

Druhá skončila Nórka Kajsa Vickhoff Lieová s odstupom 68 stotín a tretia bola Kanaďanka Marie-Michele Gagnonová (+0,93 s).

Vo štvrtok ani v piatok sa nemohli konať tréningy zjazdu pre nepriaznivé počasie, namiesto neho sa súťažilo v náhradnom super-G za švajčiarsky St. Moritz.

29 rokov – 29 víťazstiev

Prvé relevantné medzičasy stanovila Nórka Lieová s dvojkou. Vydržala na čele pretekov až kým sa ako deviata nespustila jedna z najväčších favoritiek Gutová-Behramiová. Víťazka predchádzajúcich dvoch superobrovských slalomov a líderka hodnotenia disciplíny si držala čistú stopu po celej dĺžke trate a vygradovanou jazdou triumfovala s výrazným náskokom.

Počas januára zvíťazila už v treťom super-G za sebou, vo veku 29 rokov slávila 29. triumf na podujatiach SP v kariére, z toho pätnásť dosiahla v tejto disciplíne. “Bolo ťažké odhadnúť, ako bude vyzerať sneh. Nešlo sa jednoducho a nemala som ani najlepší pocit, len som chcela pustiť lyže a vyšlo to. V športe sa situácia môže zmeniť veľmi rýchlo. Len pred niekoľkými mesiacmi ľudia rozoberali, či ešte môžem zvíťaziť v nejakých pretekoch, teraz hovoria o boji o veľký glóbus. Dúfam, že budem pokračovať v takýchto výsledkoch,” povedala Gutová-Behramiová podľa portálu laola1.at.

Jedenásť stotín na piate miesto

Vlhová štartovala s číslom 14. V úvode sa snažila čo najdlhšie držať v zjazdovom postoji, terénna nerovnosť jej rozhodila lyže, kritický okamih však zvládla, vzápätí aj skok s následnou zmenou smeru. Postrážila si nájazd do záverečnej pasáže a v cieli bola priebežne šiesta s mankom 1,27 s na líderku.

V zostávajúcom priebehu pretekov klesla na záver prvej desiatky, na tretiu priečku Gagnonovej jej chýbalo len 34 stotín. Medzi piatym miestom Rakúšanky Christine Scheyerovej a desiatym, na ktorom Vlhová skončila spoločne s Francúzkou Tiffany Gauthierovou, bol iba 11-stotinový rozdiel. Gagnonová poradím na pódiu zamiešala prekvapujúco s vyšším štartovým číslom 29.Švajčiarka Michelle Gisinová neštartovala a v celkovom poradí svetovéh pohára klesla na tretiu priečku. Dostala sa pred ňu jej krajanka Gutová-Behramiová, ktorá za vedúcou Vlhovou (909 b.) zaostáva o 62 bodov. V nedeľu je v rovnakom dejisku na programe riadne plánovaný super-G.

Zdroj: TASR

Ďalšie články o lyžovaní

(C) Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera