Sobota, 25. máj 2024

Igor Vlha chodil v Jasnej ako tiger v klietke. Už nevypustím žiadne preteky, hovoril v eufórii po slalome

FOTO TASR - Martin Baumann

Svetový pohár v alpskom lyžovaní v Jasnej odštartovali slalomové preteky. Na domácej zjazdovke patrila slovenská reprezentantka Petra Vlhová k najväčším ašpirantkám na víťazstvo.

Aktuálne druhá žena celkového hodnotenia vyštartovala na trať s číslom jeden a na danej pozícii sa držala aj po odjazdení všetkých pretekárok prvého kola.Shiffrinovej 69. víťazstvo

V druhom kole zašla výbornú jazdu Mikaela Shiffrinová a hodila Slovenke rukavicu. Vlhová šla razantne a držala sa v zelených číslach až do tretieho medzičasu. V závere ale na konkurentku nestačila. V cieli sa zaradila s odstupom 34 stotín sekundy za americkú lyžiarku. Tretie miesto obsadila Švajčiarka Wendy Holdenerová, majsterka sveta Katharine Liensbergerová skončila štvrtá.Klobúk dole pred Shiffrinovou ako zvládla poslednú štvrtinu. Dnes bola dobrá. Sme druhí, neskutočné. Petra sa naštartuje, hlava sa vyčistí. Zajtra sa máme na čo tešiť,“ tešil sa v cieli otec a šéf tímu Igor Vlha.

Otec Vlha takmer nespával

Rodičia Petry Vlhovej v minulosti absolvovali s Petrou takmer každé preteky. Po dohode s trénerom Liviom Magonim túto sezónu nevstupovali do jej bubliny a sledovali výkony svojej dcéry pred obrazovkou.

Otec sa na preteky veľmi tešil, pred víkendom v Jasnej skoro nespal: „Krútenie žalúdku je veľké, už deň dopredu. Chodíte ako tiger v klietke. Nevideli sme ju dva a pol mesiaca, predtým sme boli spolu stále 15 rokov, každý druhý týždeň. Veľmi mi to chýbalo.  Asi aj Peťa to cíti. Už nevypustím žiadne preteky do konca sezóny. Ak jej to má pomôcť, chcem byť všade.“ Ako uviedol v stredu odlieta s celým tímom do švédskeho Aare a na finále do švajčiarskeho Lenzerheidu.

https://www.instagram.com/p/B8l0XqPAAY0/?utm_source=ig_web_copy_link

Zdravie je prvoradé

Igor Vlha prezradil, že po nedeľňajších pretekoch superobrovského slalomu vo Val di Fassa prehodnotili priority v tíme: „Peťa musí byť zdravá a dokončiť sezónu. To je jedno, či bude prvá alebo druhá. Spravila neskutočne veľkú robotu, odjazdila všetky preteky. Celé Slovensko bude na ňu hrdé, aj keď bude druhá, tretia.“

Vlhová vtedy obsadila nebodovanú 32. pozíciu a náskok líderky v celkovom hodnotení Lary Gutovej-Behramiovej sa zvýšil na 187 bodov. „Musí dôjsť do konca a nebudeme riešiť nejaké body. Spravila neskutočne veľkú robotu, odjazdila všetky preteky.“

Výsledok zo slalomu je zlomový

Pre Petru Vlhovú je výhodou, že organizátori prehodili disciplíny. Pôvodne sa v sobotu mali ísť preteky obrovského slalomu, v ktorom momentálne slovenská reprezentantka nemá formu. Druhé miesto zo slalomu jej môže pred nedeľňajšími vystúpením pomôcť.

Je fantastické, že preložili obrovský slalom na slalom. Petru to môže naštartovať a začať si veriť. Dúfam, že tento slalom bude kľúčový bod sezóny. Petra je rodinné striebro a netlačíme na pílu. Nech to dopadne akokoľvek spravili sme veľmi veľa. Obdivujem ju,“ zakončil rozhovor Igor Vlha.

Program Svetového pohára v Jasnej

Nedeľa 7. marca- obrovský slalom
1. kolo – 9:30
2. kolo – 12:30

Ďašie články o lyžovaní

Odoberať Newsletter

(C) Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera