Štvrtok, 23. máj 2024

Parahokejisti porazili aj Japonsko

Slovenský paralympijský výbor

Po Švédoch padli aj parahokejisti Japonska – Slováci zdolali aj druhého súpera v kvalifikácii na POH, tentokrát 3:0.

Slovenskí reprezentanti v parahokeji majú na konte druhé víťazstvo v kvalifikácii na vlížacu sa Paralympiádu 2022 v Pekingu. V berlínskej Eissporthalle Charlottenburg vyzvali po včerajšej výhre so Švédskom (4:0) vyzvali Japoncov.

Slováci otvorili skóre v prvej tretine a napokon nasúkali jedinému súperovi z Ázie tri góly. Dva z nich strelil Martin Joppa. Japonci boli až do dnešného dňa jediným tímom na turnaji, ktorí ešte naši parahokejisti nedokázali poraziť.

V priebežnej tabuľke sú Slováci na prvom mieste so skóre 7:0 a šiestimi bodmi. V nedeľu o 11:30 čaká na našu reprezentáciu výber Talianska, v utorok Nóri a kvalifikačný turnaj zakončíme v stredu v zápase proti domácemu Nemecku.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera