Štvrtok, 23. máj 2024

Zrušené! Novak Djoković opäť prišiel o víza. Na Australian Open zrejme nenastúpi

Novak Djoković, aktuálna svetová tenisová jednotka, nemá pár dní pred začiatkom Australian Open 2022 víza platné pre vstup a pobyt v krajine. Po niekoľkodňovom skúmaní prípadu sa austrálsky minister pre imigráciu Alex Hawke rozhodol mu ich zrušiť. Po pondelkovom výroku súdu, ktorý umožnil tenistovi v Austrálii zostať a obhájiť, zdôvodnil svoje rozhodnutie “zdravotnými dôvodmi, pre zachovanie poriadku a na základe verejného záujmu”.

Srb tak na poslednú chvíľu zrejme príde o možnosť v Melbourne obhajovať titul na prvom grandslame novej sezóny. Deväťnásobného víťaza turnaja čaká podľa všetkého vyhostenie z krajiny, možno aj trojročný zákaz žiadať o nové víza. Australian Open je Djokovićovým najúspešnejším grandslamom, vyhral ho 9-krát, posledné tri ročníky po sebe.

Turnaj sa začína v pondelok, prvým súperom držiteľa 21 titulov z grandslamových podujatí mal byť jeho krajan Kecmanović. Podľa BBC sa Djoković ešte proti rozhodnutiu môže odvolať.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera