Pondelok, 18. marec 2024

Skvelý úspech futsalistov! Slovensko postúpilo po výhre nad Chorvátmi do štvrťfinále EURO

V poslednom zápase základnej skupiny na Majstrovstvách Európy v Holandsku zvíťazili slovenskí futsalisti nad Chorvátskom 5:3 (2:1) a postúpili do štvrťfinále. Dosiahli najväčší úspech v histórii svojho športu.

Výrazný podiel na výhre v rozhodujúcom zápase mali dva góly okolo polčasovej prestávky. Šestnásť sekúnd pred koncom prvého polčasu skóroval Peter Kozár a tesne po znovu otvorení hry upravil na 3:1 Tomáš Drahovský.

Drahovský a Peter Směrička dali po dva góly, Slováci vyhrávali v druhom polčase už 5:1. Brankár Karpiak spolu s obetavým výkonom v obrane otupili snahu favorizovaných Chorvátov a postupovú výhru zverenci trénera Berkyho udržali.

Skupinu C vyhralo Rusko, Slováci postupujú z druhého miesta. Medzi osem najlepších v Európe po prvýkrát.