Pondelok, 22. apríl 2024

Skvelý úspech futsalistov! Slovensko postúpilo po výhre nad Chorvátmi do štvrťfinále EURO

V poslednom zápase základnej skupiny na Majstrovstvách Európy v Holandsku zvíťazili slovenskí futsalisti nad Chorvátskom 5:3 (2:1) a postúpili do štvrťfinále. Dosiahli najväčší úspech v histórii svojho športu.

Výrazný podiel na výhre v rozhodujúcom zápase mali dva góly okolo polčasovej prestávky. Šestnásť sekúnd pred koncom prvého polčasu skóroval Peter Kozár a tesne po znovu otvorení hry upravil na 3:1 Tomáš Drahovský.

Drahovský a Peter Směrička dali po dva góly, Slováci vyhrávali v druhom polčase už 5:1. Brankár Karpiak spolu s obetavým výkonom v obrane otupili snahu favorizovaných Chorvátov a postupovú výhru zverenci trénera Berkyho udržali.

Skupinu C vyhralo Rusko, Slováci postupujú z druhého miesta. Medzi osem najlepších v Európe po prvýkrát.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera