Piatok, 28. jún 2024

Skvelý výkon! Slovensko po 12 rokoch postúpilo do štvrťfinále olympijského hokejového turnaja

Slovenskí hokejisti porazili v osemfinálovom zápase olympijského hokejového turnaja v Pekingu Nemecko 4:0 a postúpilo do štvrťfinále. Po prvýkrát od Vancouveru 2010.

O víťazstve rozhodli Slováci v prvých dvoch tretinách, v ktorých dominovali. Po góloch Hudáčka v prvej, Cehlárika a Krištofa v druhej vyhrávali 3:0 a dovolili Nemcom za štyridsať minút len desať striel na Rybára.

V tretej tretine zverenci Craiga Ramsayho ubránili niekoľko presiloviek súpera a nepremenili viacero ďalších výborných priležitostí. Nemecku nepomohla ani dlhá hra bez brankára, Niederbergera odvolali viac ako tri minúty pred koncom. Kapitán Hrivík do prázdnej bránky upravil konečný výsledok. Patrik Rybár mal 21 zákrokov.

Slovensko skončilo v základnej skupine tretie za Fínskom a Švédskom, Nemci rovnako za oboma zámorskými reprezentáciami. Vo štvrťfinále bude v stredu hrať pravdepodobne proti USA.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera