Pondelok, 18. marec 2024

Skvelý výkon! Slovensko po 12 rokoch postúpilo do štvrťfinále olympijského hokejového turnaja

Slovenskí hokejisti porazili v osemfinálovom zápase olympijského hokejového turnaja v Pekingu Nemecko 4:0 a postúpilo do štvrťfinále. Po prvýkrát od Vancouveru 2010.

O víťazstve rozhodli Slováci v prvých dvoch tretinách, v ktorých dominovali. Po góloch Hudáčka v prvej, Cehlárika a Krištofa v druhej vyhrávali 3:0 a dovolili Nemcom za štyridsať minút len desať striel na Rybára.

V tretej tretine zverenci Craiga Ramsayho ubránili niekoľko presiloviek súpera a nepremenili viacero ďalších výborných priležitostí. Nemecku nepomohla ani dlhá hra bez brankára, Niederbergera odvolali viac ako tri minúty pred koncom. Kapitán Hrivík do prázdnej bránky upravil konečný výsledok. Patrik Rybár mal 21 zákrokov.

Slovensko skončilo v základnej skupine tretie za Fínskom a Švédskom, Nemci rovnako za oboma zámorskými reprezentáciami. Vo štvrťfinále bude v stredu hrať pravdepodobne proti USA.