Piatok, 24. máj 2024

EURO 2020: Britská polícia zadržala štyri osoby v súvislosti s rasizmom

TASR TASR 15.07.2021

Britská polícia zadržala zatiaľ štyri osoby v súvislosti s rasistickými útokmi na internete voči hráčom Anglicka po prehratom finále futbalových ME proti Taliansku. Trojica neúspešných exekútorov v jedenástkovom rozstrele Marcus Rashford, Jadon Sancho a Bukayo Saka odvtedy čelí urážkam a vulgárnym atakom zo strany užívateľov sociálnych sietí.
      
Špecializovaný tím vyšetrovateľov sa zaoberá veľkým množstvom prípadov v rámci celej krajiny. Vyšetrovanie trestných činov z nenávisti naďalej prebieha, prevádzkovateľom sociálnych sietí boli zaslané desiatky žiadostí o údaje ich užívateľov. Štyri osoby sme doteraz zadržali,” citovali britské médiá zo stanoviska tamojšej polície.
      
Manchesterská polícia v stredu večer potvrdila, že v súvislosti s nenávistnými útokmi na hráčov anglickej reprezentácie zadržala 37-ročného muža z mesta Ashton-upon-Mersey

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera