Utorok, 21. máj 2024

Merckx skritizoval van der Poela za to, že odstúpil z Tour de France

TASR TASR 07.07.2021

Bývalý belgický cyklista Eddy Merckx skritizoval Holanďana Mathieuho van der Poela za to, že odstúpil z prebiehajúcich pretekov Tour de France. Van der Poel strávil šesť dní v žltom drese pre lídra celkového poradia, no po 8. etape dal prednosť príprave na olympijské hry.
      
Nemohol by som to urobiť. Keď nastúpite na etapové preteky, nemôžete jazdiť s vedomím, že niekedy odstúpite. Na olympijské hry sa pripravuje úplne inak. Toto nie je dobré pre cyklistiku,” uviedol podľa DPA päťnásobný šampión TdF a historický líder v počte etapových víťazstiev na Tour.
      
Dvadsaťšesťročný Holanďan má záujem v Tokiu bojovať o zlatú medailu v horskej cyklistike. “On sám si zostavil kalendár. Nikto ho nenútil naložiť si na seba všetko,” pripomenul 76-ročný legendárny Merckx.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera