Piatok, 24. máj 2024

Morvay sa stal druhým slovenským atlétom s miestenkou do Tokia

TASR TASR 01.06.2021

Slovenský chodec Michal Morvay sa predstaví na tohtoročných olympijských hrách. Do Tokia sa kvalifikoval prostredníctvom rebríčka, keď po pondelkovej uzávere figuroval na 53. mieste. V Sappore sa na 50 km trati predstaví cez renking 60 chodcov.
      
Okrem Morvaya, ktorý je druhým atlétom s istotou účasti v Tokiu, bude v chodeckých pretekoch reprezentovať Slovensko aj Matej Tóth, obhajca zlata z Ria de Janeiro. Ten splnil limit na októbrovej Dudinskej päťdesiatke. “Asi každý slovenský športovec sníva o účasti na olympiáde, o možnosti reprezentovať našu krajinu. Mne sa to splnilo, za čo vďačím môjmu celému realizačnému tímu, rodine, sponzorom a všetkým, ktorí mi verili a podporovali ma. Štartovať v poslednej olympijskej päťdesiatke po boku obhajcu zlata z Ria Maťa Tótha bude niečo neopísateľné,“ povedal Morvay pre atletika.sk.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera