Piatok, 24. máj 2024

MS2021: Produktivitu vyhral 16-bodový Brown, Cehlárik s 11 bodmi piaty

TASR TASR 07.06.2021

Najproduktívnejším hráčom 84. MS v hokeji sa stal kanadský útočník Connor Brown. V desiatich zápasoch získal 16 bodov (2+14). So 14 asistenciami zároveň ovládol aj poradie najlepších nahrávačov. Slovenský útočník Peter Cehlárik nazbieral 11 bodov (5+6) a v produktivite sa umiestnil na piatom mieste.
      
Najlepšími strelcami šampionátu v Rige sa stali Kanaďan Andrew Mangiapane a Brit Liam Kirk, obaja nastrieľali zhodne sedem gólov. Stačilo im na to iba sedem zápasov.
      
Okrem Cehlárika sa v popredí individuálnych štatistík umiestnili zo slovenských hráčov ešte útočník Kristián Pospíšil a obranca Mislav Rosandič. Pospíšil bol s 33 trestnými minútami druhý medzi najtrestanejšími hráčmi, Rosandič bol v rovnakej štatistike štvrtý (27). Útočník Michal Krištof dosiahol 58,10-percentnú úspešnosť na vhadzovaniach a v celkovom poradí bol desiaty.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera