Piatok, 24. máj 2024

OH2020: Austrália vyšle do Tokia 472 športovcov, najstaršou bude Hannová

TASR TASR 05.07.2021

Austrália vyšle na nadchádzajúcu olympiádu do Tokia 472 športovcov. Viac ich z tejto krajiny štartovalo len na OH 2004, v Aténach ju vtedy reprezentovalo 482 olympionikov.
      
Austrálsky olympijský výbor potvrdil, že na preložené OH 2020 vyslal 254 žien a 218 mužov, ktorí nastúpia v 33 športoch, vrátane štyroch premiérových – v karate, skateboardingu, športovom lezení a surfingu.

Austrálčania majú vo výprave doteraz najvyššie zastúpenie žien (53,5 percenta), prekonali tak maximum z Ria de Janeiro 2016 (50,9 percenta). Vo výprave je aj vôbec najstaršia austrálska olympionička, Mary Hannová vo veku 66 rokov bude reprezentovať v jazdeckej drezúre. Bude to pre ňu už šiesta olympiáda. Najpočetnejšie budú Austrálčania zastúpení v atletike v podobe 63 športovcov.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera