Utorok, 21. máj 2024

“Superliga stále žije,” tvrdí prezident Barcelony Laporta

TASR TASR 21.06.2021

Prezident FC Barcelona Joan Laporta povedal, že projekt európskej Superligy stále žije. “Superliga prinesie do klubového rozpočtu minimálne 700 miliónov eur ročne. Takéto príjmy by zabezpečili udržateľnosť klubu a vytvorili základ pre atraktívnu súťaž. Nechcite, aby sme sa ospravedlňovali za myšlienku vytvorenia súťaže alebo vôľu byť pánmi svojho vlastného osudu,” povedal 58-ročný funkcionár, ktorý Európsku futbalovú úniu (UEFA) označil za monopol.
      
Barcelona, Real Madrid a Juventus Turín sú posledné tri kluby, ktoré z projektu nevystúpili. Podľa prezident UEFA Aleksandra Čeferina stratili morálny kompas a zmysel pre spravodlivosť, aj z toho dôvodu trvá na disciplinárnych sankciách voči nim. Zvyšných deväť zakladajúcich členov sa zo Superligy rozhodlo odísť pod tlakom fanúšikov, hráčov a organizácií.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera