Piatok, 24. máj 2024

Lindblom po vyhratom boji s rakovinou získal Mastertonovu trofej

TASR TASR 16.06.2021

Držiteľom Mastertonej trofeje, ktorú v NHL udeľujú za vytrvalosť, športový prístup a oddanosť hokeju, získal útočník Philadelphie Flyers Oskar Lindblom. Dvadsaťštyriročný Švéd sa vrátil na ľad po tom, ako vyhral boj s rakovinou.
      
Lindblomovi diagnostikovali 10. decembra 2019 vzácny typ kostného nádoru, tzv. Ewingov sarkóm. V tom čase mal na konte 18 bodov v 30 zápasoch a s 11 gólmi sa delil o post najlepšieho strelca Flyers. Potom sa však začal veľký boj so zákerným súperom, ktorý napokon Švéd vyhral. V júli 2020 lekári konštatovali, že sa úspešne vyliečil a o dva mesiace neskôr sa dokonca vrátil na ľad, keď odohral dva zápasy play off NHL proti New Yorku Islanders.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera