Štvrtok, 25. júl 2024

Slovenskí šachisti na Mitropa Cupe strieborní

TASR TASR 13.05.2021

Slovenskí šachisti obsadili na tradičnom turnaji družstiev Mitropa Cup druhé miesto. O zisk strieborných medailí sa pričinili IM Viktor Gažík, GM Jerguš Pecháč, IM Juraj Druska, IM Martin Nayhebaver, IM Samir Sahidi a FM Filip Haring.
      
Vzhľadom na pandémiu koronavírusu sa podujatie prvýkrát konalo hybridným spôsobom, t.z. každé družstvo hralo zo svojej domovskej krajiny a ťahy sa prenášali na diaľku prostredníctvom internetu. Slováci boli sústredení v Senici.
      
Na turnaji, ktorý sa konal pod záštitou Švajčiarskeho šachového zväzu, prehrali jediný zápas. Nad ich sily bolo družstvo Talianska, ktoré sa nakoniec o skóre stalo víťazom turnaja. Okrem toho zaznamenali dve remízy, zvyšných šesť zápasov doviedli do úspešného konca.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera