Piatok, 24. máj 2024

Grosjean si opäť vyskúša jazdu v monoposte

TASR TASR 05.05.2021

Sedem mesiacov po ťažkej havárii v Bahrajne si Romain Grosjean opäť vyskúša jazdu v monoposte F1. Francúz absolvuje 29. júna vo francúzskom Le Castellet kompletný testovací deň s víťazným monopostom Mercedes zo sezóny 2019.
      
Dva dni predtým odjazdí na rovnakom mieste niekoľko ukážkových kôl počas Veľkej ceny Francúzska. Tím tak splní sľub, ktorý dal Grosjeanovi šéf Mercedesu pre motošport Toto Wolff. “Je to pre mňa mimoriadna šanca,” citovala slová 35-ročného pilota, ktorý je aktuálne aktívny v sérii IndyCar, internetový portál rp-online.de. “O tejto ponuke som sa dozvedel, ešte keď som ležal v nemocnici v Bahrajne, ” dodal.
      
Grosjean jazdil F1 bez prerušenia od roku 2012. Krátko pred koncom minulej sezóny havaroval počas VC Bahrajnu. Jeho vozidlo sa po náraze rozlomilo na dve časti a po explózii začalo horieť. Francúz, ktorý utrpel ťažké popáleniny na oboch rukách, sa po viac ako pol minúte dokázal z plameňov dostať vlastnými silami.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera