Štvrtok, 25. júl 2024

Londýn by mohol hostiť OH 2036 alebo 2040, Khan zvažuje kandidatúru

TASR TASR 04.05.2021

Olympijské hry by sa v budúcnosti mohli opäť konať v Londýne. Starosta mesta Sadiq Khan vyhlásil, že v prípade jeho znovuzvolenia do funkcie plánuje predložiť kandidatúru Londýna na organizovanie olympijských a paralympijských hier v roku 2036 alebo 2040.
      
Ak by bola kandidatúra úspešná, britská metropola by sa stala prvým mestom na svete, ktoré by v modernej olympijskej ére hostilo OH štyrikrát. V Londýne sa konala olympiáda už v rokoch 1908, 1948 a naposledy 2012. “Využili by sme viaceré existujúce športoviská a športové zariadenia z roku 2012, takže by to boli z hľadiska trvalo udržateľného rozvoja najlepšie OH. Preskúmaním možnosti usporiadať olympijské a paralympijské hry v rokoch 2036 a 2040 by sme jasne demonštrovali naše plány na vybudovanie svetlejšej budúcnosti mesta po pandémii,” citovala agentúra dpa Khana, ktorý stojí na čele Londýna od roku 2016. Nové voľby starostu sú naplánované na 6. mája.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera