Nedeľa, 19. máj 2024

Perez tvrdí, že kluby nemôžu z projektu Superliga vystúpiť

TASR TASR 25.04.2021

Prezident Realu Madrid tvrdí, že 12 klubov nemôže vystúpiť z plánovaného projektu futbalovej Európskej Superligy (ESL). Podľa slov Florentina Pereza ich viaže zmluva.
      
Súčasť projektu už nie sú Arsenal Londýn, Manchester United, FC Liverpool, Tottenham Hotspur, Chelsea Londýn, Manchester City, AC Miláno, Inter Miláno ani Atletico Madrid. Z pôvodnej dvanástky zakladajúcich členov zostali len Real, FC Barcelona a Juventus Turín,
      
Nemusím nikomu vysvetľovať, čo znamená platný kontrakt. Niektoré kluby pod vplyvom tlaku avizovali odchod z projektu. Objavili sa ľudia, ktorí začali zúriť, že by mohli prísť o svoje privilégia. Som však presvedčený, že projekt bude čoskoro pokračovať a veci sa pohnú smerom dopredu. Nie je pravda, že americká investičná banka JP Morgan odstúpila od financovania projektu, jej predstavitelia si iba chcú spraviť určitú reflexiu. Možno bude treba urobiť nejaké zmeny, no stále tvrdím, že Superliga je najlepšia možná vec na záchranu futbalu,” citoval portál bbc.com slová Pereza, ktoré odzneli v rozhovore pre španielsky denník AS.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera