Štvrtok, 25. júl 2024

Tatar ako 15. Slovák nazbieral 200 asistencií

TASR TASR 22.04.2021

Útočník Montrealu Canadiens Tomáš Tatar sa stal pätnástym slovenským hokejistom, ktorý v NHL nazbieral 200 asistencií v základnej časti. Míľnik dosiahol v nočnom zápase v Edmontone, kde jeho tím vyhral 4:3.
      
Tridsaťročný krídelník potreboval na dosiahnutie tejto méty 618 zápasov, v ktorých nazbieral 376 bodov. Najbližšie môže Tatar dostihnúť bývalého obrancu Róberta Švehlu, ktorý je na 14. mieste s 267 asistenciami.
      
Jedna asistencia chýba na dosiahnutie tohto míľnika už dlhšie obrancovi Dallasu Stars Andrejovi Sekerovi.
      
Na čele poradia slovenských rodákov je v tejto štatistike Stan Mikita (926) pred Petrom Šťastným (789) a Mariánom Hossom (609).

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera