Sobota, 20. apríl 2024

Bývalý bežec na lyžiach Andrus Veerpalu dostal dištanc za dopingovú kauzu jeho tímu

TASR TASR 15.04.2021

Bývalý úspešný bežec na lyžiach a olympijský víťaz zo Salt Lake City 2002 i Turína 2006 Andrus Veerpalu z Estónska dostal dvojročný zákaz činnosti.

Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) mu ho udelila za podiel na dopingovej kauze lyžiarov z klubu Haanja, ktorého je riaditeľom. Veerpalu sa proti verdiktu neodvolal a trest vstúpil v platnosť.

Kauza vyplávala na povrch počas MS v severskom lyžovaní v Seefelde 2019. Medzi potrestanými boli štyria estónski bežci vrátane Veerpaluovho syna Andreasa. Organizátorom dopingového podvodu bol nemecký lekár Mark Schmidt. 

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera