Štvrtok, 25. júl 2024

Cyklistický tím Vini Zabu sa po dvoch dopingových prípadoch odhlásil z Gira

TASR TASR 15.04.2021

Taliansky cyklistický tím Vini Zabu sa odhlásil z pretekov Giro d’Italia, ktoré odštartujú už 8. mája. Dôvodom sú dva dopingové prípady jeho jazdcov z uplynulých mesiacov.
      
Stajňa totiž očakáva možné sankcie zo strany Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI). “Tím sa dohodol s hlavným sponzorom na neúčasti na Gire, i keď príslušným inštitúciám preukázal, že prijal najstriktnejšie opatrenia v boji proti dopingu,” uvádza sa v stanovisku.
      
Taliansky pretekár Matteo De Bonis mal 16. februára pozitívny mimosúťažný test na EPO a UCI ho v marci provizórne suspendovala. Jeho krajanovi Matteovi Spreaficovi našli vlani v októbri počas Gira dvakrát v tele zakázaný ostarín. UCI uviedla, že v blízkej dobe postúpi vec disciplinárnej komisii. Tímy, ktoré mali dva dopingové prípady za dvanásť mesiacov, môžu dostať zákaz pretekať na 15 až 45 dní.

Stajňa Vini Zabu bola jedna z troch, ktoré sa mohli zúčastniť tohtoročného Giro d’Italia na základe voľnej karty. Slávne preteky sa uskutočnia v dňoch 8. až 30. mája.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera