Sobota, 29. jún 2024

Šéf Juventusu vyhlásil, že projekt Superliga už nemôže pokračovať

TASR TASR 21.04.2021

Predseda Juventusu Turín Andrea Agnelli v stredu vyhlásil, že projekt futbalovej Európskej Superligy (ESL) nemôže ďalej pokračovať. Dôvodom je odchod šiestich anglických futbalových klubov a oznámenie o rovnakých plánoch Interu Miláno.
      
Agnelli ešte v utorok neskoro v noci tvrdil, že projekt má “stopercentnú” šancu byť úspešný, i keď už bolo známe, že niekoľko anglických tímov sa ho rozhodlo opustiť. Uviedol to v rozhovore pre la Repubblicu, ktorý sa uskutočnil tesne pred stretnutím predstaviteľov Superligy v utorok a taliansky denník ho zverejnil v stredu.
      
V noci však potvrdilo odchod všetkých šesť anglických klubov a po krízovom rozhovore sa na opustenie projektu chystá aj Inter Miláno. Na otázku, či ku vzniku Superligy môže dôjsť aj po týchto informáciách, uviedol Agnelli pre Sky Sports: “Ak mám byť úprimný a otvorený, evidentne to tak nie je.” Portál však informoval, že Real Madrid stále bojuje za ESL a záujem naďalej má aj AC Miláno.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera