Piatok, 24. máj 2024

Sagan dostal po 18. etape na Giro d’Italia pokutu za “zastrašovanie”

TASR TASR 28.05.2021

Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Bora-Hansgrohe prišiel po 18. etape Giro d´Italia o 50 bodov v rebríčku Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) a dostal pokutu 1000 švajčiarskych frankov. Pretekárska jury uviedla ako dôvod sankcii “zastrašovanie, nevhodné správanie voči ostatným jazdcom”.
     
Trojnásobný majster sveta však neprišiel o body v súťaži o cyklámenový dres a pred tromi záverečnými etapami má náskok 22 bodov pred Talianom Davidem Cimolaiom (Israel Start-Up Nation) a ďalšie tri pred Fernandom Gaviriom z Kolumbie (UAE Team Emirates). Sagan dostal trest údajne za to, že počas úvodných desiatok kilometrov štvrtkovej etapy, keď sa Bora snažila kontrolovať preteky, aby sa jeho súperi z bodovacej súťaže nedostali do úniku, blokoval niektorých pretekárov.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera