Sobota, 25. máj 2024

Vláda Lotyšska vo štvrtok schválila dotáciu pre MS v hokeji, rokovalo sa aj o divákoch

Michal Bruner Michal Bruner 04.03.2021
Foto SITA

Organizátori žiadali vládu o príspevok na výstavbu druhej arény v olympijskom športovom centre Elektrum, ktorá bude mať kapacitu 6200 divákov. Dostali na to celkovo 3 milióny eur.

Zvyšných 700-tisíc je určených na ďalšie výdavky v súvislosti s organizáciou. Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) prispela 14 miliónmi eur.


Kam pôjdu peniaze

Zo spomínaných 700-tisíc vyčlenili 230-tisíc na úpravu tréningovej haly na štadióne Daugava, takmer 160-tisíc je určených na náklady v súvislosti s organizáciou kongresu IIHF, ak sa nebude konať online. Ďalších 145-tisíc je určených na kancelárske potreby a dobrovoľníkov v okolí medzi arénami.  Spoločnosť Sports & Media AG „zhltne“ ďalších 75-tisíc.

Zvyšné peniaze organizátori prerozdelia na bezpečnosť, v tomto balíku sú zahrnutí príslušníci ministerstva vnútra, štátna polícia, hasičský a záchranný zbor a štátna bezpečnostná služba. Tieto sumy sú však určené v prípade predpokladaného scenára, že sa šampionát uskutoční bez divákov. V opačnom prípade sa náklady zvýšia.

Diváci nie sú utópia

Vedenie Lotyšskej hokejovej federácie v zložení Aigars Kalvitiš, Viesturs Koziols a Edgars Bunciš a vedúci športového oddelenia ministerstva školstva a vedy Edgars Severs rokovali aj o divákoch.

„Nemyslím si, že diváci na tribúnach sú utópia. Všetko závisí od epidemiologickej situácie v krajine. Hrať hokej bez divákov je šialené. Ale v súčasnosti je nepravdepodobné, že by sa na MS mohli objaviť fanúšikovia. A to aj takí, ktorí budú mať vakcínu proti Covidu-19,” uviedol pre lotyšské médiá generálny sekretár zväzu Koziols.

Chceli by sme však vypracovať pravidlá, podľa ktorých by mohol byť známe, akí a koľko fanúšikov by sa na turnaji mohlo objaviť,“ dodal.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera