Juventus Turín – FC Porto 3:2 pp (2:1, 0:1)
 /prvý zápas: 1:2, do štvrťfinále postúpilo Porto/

Borussia Dortmund – FC Sevilla 2:2 (1:0)
/prvý zápas: 3:2, do štvrťfinále postúpil Dortmund/

Ronaldo von

Taliansky šampión Juventus Turín po prehre 1:2 v Porte v prvom zápase v domácej odvete zvíťazil 3:2 po predĺžení, ale zo súťažou sa rozlúčil, Porto sa dostalo ďalej vďaka vyššiemu počtu gólov dosiahnutých na ihrisku súpera.

“Stará dáma” mala v prvom dejstve územnú prevahu, ale dobre pracujúca defenzíva “drakov” domácich hráčov do čistých šancí často nepúšťala. Výnimkou boli dva centre Juana Cuadrada na Alvara Moratu v 3. a 27. minúte, ale brankár Porta Agustin Marchesin výbornými zákrokmi spoluhráčov podržal.

Prvá veľká šanca Porta po strele Mehdiho Taremiho zostala v 7. minúte nevyužitá a odrazenú loptu ten istý hráč poslal len do spojnice žrdí domácej bránky. Hostí však poslal do vedenia v 19. minúte Sergio Oliveira z penalty, keď Merih Demirel fauloval v šestnástke agilného Taremiho.

Juventus naskočil do druhého dejstva s vervou a v 49. minúte vyrovnal peknou strelou do horného rohu Federico Chiesa, ktorému pripravil loptu do pozície Cristiano Ronaldo. Potom v krátkom slede dostal dve žlté karty Taremi, druhú za zbytočný nešportový faul, a Juventus mohol využil presilovku v 57. minúte. Agilný Chiesa po dravom prieniku však trafil len žrď. No v 63. minúte už opäť úradoval disponovaný Chiesa, ktorý na zadnej žrdi hlavou úspešne zakončil dobrý center Caudrada.

Juventus tlačil, Adrien Rabiot, Ronaldo, Chiesa ani Morata sa v šanciach nepresadili. V 90.+1 minúte dal Morata krížnou strelou gól, ale bol z ofsajdu, ukázal VAR. Keď o ďalšie dve minúty Cuadrado technickou strelou ľavačkou trafil len brvno, nasledovalo predĺženie. V ňom v 99. minúte mohol vyrovnať Moussa Marega, ale jeho hlavička po centri trafila iba ruky domáceho brankára.

V 117. minúte vyrovnal z priameho kopu svojím druhým gólom v zápase Oliveira. Rabiot vzápätí ešte raz dostal Juventus do vedenia, ale domáci potrebovali streliť ešte jeden gól, čo sa im už nepodarilo.

Haaland čaruje

Futbalisti Borussie Dortmund postúpili do štvrťfinále Ligy majstrov 2020/2021. V utorňajšej osemfinálovej domácej odvete remizovali s FC Sevilla 2:2, čo im stačilo na prienik do osmičky po víťazstve 3:2 z prvého duelu v Španielsku.

Dortmund začal opatrne a sústredil sa na brejky. Sevillčania boli aktívni, snažili sa intenzívne zmazať manko, Susova však šanca zostala nevyužitá. Skóre otvoril v 35. minúte nórsky kanonier Erling Braut Haaland, ktorý do odkrytej bránky poslal loptu po spätnej prihrávke od Marca Reusa. Hneď na začiatku druhého polčasu nevyužil veľkú šancu Thorgan Hazard.

V 48. minúte dal Haaland druhý gól, ale pomohol si faulom, čo identifikoval VAR. Viderozhodca zostal stále v akcii a na prekvapenie určil predchádzajúci faul na Haalanda a domáci dostali šancu kopať penaltu. Haalandovi ju vyrazil do žrde brankár Yassine Bounou a Nór sa nepresadil ani z dorážky, ale pokutový kop sa po verdikte VAR opakoval, keďže Bounou mal obe nohy pred bránkovou čiarou. Haaland už bol následne úspešný.

Hostia znížili v 69. minúte, keď penaltu premenil Youssef En-Nesyri. Domáci mohli pridať ešte viac gólov, ale Sevillu podržal brankár. A tak v nadstavenom čase vyrovnal En-Nesyri, ktorý sa presadil hlavou v malom vápne. Na tretí gól už hosťom nezostal čas.

Dvadsaťročný Haaland sa stal najmladším hráčom, ktorý strelil v najprestížnejšej európskej súťaži 20 gólov v rekordne rýchlom čase. Potreboval na to iba 14 zápasov. Prekonal zápis Francúza Kyliana Mbappeho, ktorý dal ešte pred 21. narodeninami 19 gólov. V tejto sezóne ich vsietil desať v šiestich zápasoch a je najlepší strelec LM.

Program Liga Majstrov streda 11.3.

• FC Liverpool – RB Lipsko
  • Paríž SG – FC Barcelona
[show_minuta_po_minute] (C) Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.